Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan álljak neki egy nagyobb...

Hogyan álljak neki egy nagyobb portálnak?

Figyelt kérdés
Rengeteg tervem van, PHP-val, AJAX-al, Javascript-el Jquery-vel is tudok programozni, volt már néhány kisebb oldalam, viszont most egy portált szeretnék összerakni, de nincs tapasztalatom, hogy hogyan építsem fel a legegyszerűbben. Mit honnan hová kell include-olni, css-es kiterjesztésűek külön mappába, stb. Segítene valaki/valakik konkrétan, akinek/akiknek van ebben tapasztalat? Köszönöm előre is!

2015. aug. 6. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Használj egy MVC framework-öt.

pl. Kohana/Laravel/Symfony

2015. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most eléggé benne vagyok egy komolyabb projektben, és azt tudom javasolni hogy ne hagyd ki a tervezést. Ha az papíron nem megy, csinálhatod úgy a megvalósításkor csak egy oldalt készítesz el először. Azt addig tökéletesítsd, a többi oldal létrehozásához csak a tartalmat kelljen beraknod mondjuk adatbázisba. :)
2015. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, az amit az első mond. :)
2015. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

Megint egy aranyos kérdés... :-)


Tudok mindenben programozni, de nem tudom, hogy hívnak... :-)


Ha van rengeteg terved, meg állítólag tudsz mindenben programozni (mellesleg az AJAX az nem programozási nyelv, hanem egy JavaScript lehetőség)... ...a JQuery-t meg olyanoknak találták ki, akik JS-ben is lusták megírni valamit is... :-)


Általában az "index.html", vagy az "index.php" a főkönyvtárban van, és ezekszerint az a nagy égető problémád van, hogy hogyan használj fel egy .css állományt, ami egy alkönyvtárban van.


Röviden: relatív hivatkozással!

[link]


Amit látható is a fenti oldalon, ha például egy "mycss" alkönyvtárban van, akkor így módosul:


<link rel="stylesheet" type="text/css" href="mycss/mystyle.css">

2015. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jQuery nem csak lustáknak való :-)
2015. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Kezd unalmassá válni a passzív-agresszív stílusod. Bocsáss meg, hogy jQuery-t használunk, nem mindenkit azért fizetnek, hogy újra feltalálja a kereket.
2015. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazmondó mikor takarodsz már el az oldalról végre a 36 százalékocskáddal?
2015. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Azért ez a kerék feltalálós szöveg sem egy mai találmány. :) Én pont azért nem használok jQuery-t, mert lusta vagyok megtanulni a használatát, és mert sokkal rövidebben tudom megírni ugyanazt. Persze dolog a jQuery, de létezik más is azon kívül. :)
2015. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Drone007 ***** válasza:

Egy nagyobb portál kialakításához elengedhetetlen, hogy egy olyan tartalomkezelő rendszeren alapuljon, ami ki tudja szolgálni az igényeit.

Ha nincs saját mvc keretrendszered, akkor használj egy meglévőt (laravel, phalcon, codeigniter,...), és azzal alakíts ki egy tartalomkezelő motort a weboldalhoz.

A szerkezeti tervezésnél talán az adatbázis tervezése a fontosabb. A legfontosabb adatkapcsolatokat és struktúrát fel kell térképezned, és papíron megtervezned, enélkül csak káosz lesz az oldal.


A kérdésedből úgy látom, hogy az mvc fejlesztési struktúrába még nem merültél el, ezért azt javaslom mielőtt bármilyen munkába belekezdesz tanulmányozd a modell-view-control felépítést. Rengeteg tutorial van a neten (akár a youtubeon is).

2015. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!