Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, már 7 éves korom óta nagyon érdekel a számítástechnika, 13 évesen megtanultam a html, css leírónyelvet hobbiból, 14 és fél évesen (ha lehet így írni :D) pedig a php-t és sql-t kezdtem el tanulni. Most ott tartok, hogy össze tudok dobni egy olyan alap oldalt, ahol lehet regisztrálni, bejelentkezni, van saját profilod és van egy fórum is + egyéb funkciók, amelyek alatt az elfelejtett jelszót, regisztráció után aktiválást stb. értem. Még nyár elején volt bennem egy kis motiváció, hogy összerakok egy oldalt, amivel egy kis zsebpénzre tehetek szert, viszont ahogy böngészgettem a tapasztaltabbak véleményeit, elszállt a motivációm, merthogy a háttérben nem elég ez a php, kell hozzá egy jó tartalomkezelő rendszer amit csak MVC keret rendszerekkel tudnék előállítani, de ehhez még tapasztalatom sincsen sem elméletben sem gyakorlatban. Ezért is abbahagytam az oldalam fejlesztését és kétségbe vagyok esve. Mit tegyek? Csináljam meg az oldalamat és alakítsak ki saját struktúrát, tanuljam az MVC keretrendszerek használatát vagy hagyjam az egészet a francba? Az utóbbi opciót inkább hagyjuk figyelmen kívül, mert akkor inkább össze dobnék egy alap html oldalt...

2015. aug. 8. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az MVC nem keretrendszer, hanem egy tervezési minta, és mindenképp érdemes megismerkedni vele.


Nem kell kétségbeesni vagy feladni. Fejlődj tovább, haladj tovább azon az úton, amire 13 éves korodban ráléptél. Tanulj, gyakorolj.

2015. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom. Csak annyira elszánt lettem a tudásom fejlesztésében, hogy ez nagyon megbonyolította a magánéletemet. Például rengeteget sportoltam, de most már a sportolásra szánt időt is a gép előtt töltöm. Lehet inkább megpróbálom beosztani az időmet, és nem az oldallal fogok foglalkozni, hanem a tapasztalat gyűjtéssel, tanulással. Később még hasznát vehetem! :)
2015. aug. 8. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire érdekel, folytasd!

Ha már megy a sima oldal készítése, akkor kezd tanulni az MVC-t, és majd/közben az OOP-t.

Elsőre nehéznek tűnik majd, de másodszorra is :D

De ha elkezded érteni, utána hamar ráállsz, azt vedd figyelembe, hogy van aki így, van aki úgy valósítja meg.

És érdemes majd MVC(-t használó) keretrendszert is tanulnod, de szerintem előbb érdemes egy sajáttal tapasztalatot szerezni.


Ez, (és még sok más) egy olyan szakma, ahol kötelező a sport, mert különben minden bajod lesz. Ülőmunka. De tisztábban is gondolkodsz tőle.

Sőt, itt még arra is oda kell figyelned, nehogy elfelejts inni/enni :D nagyon bele lehet merülni.


Tanulás, tapasztalatszerzés is fontos, lehetnek tőle jó ötleteid, mondjuk saját projektre, vagy egy speciálisabb oldalhoz jobb megoldásaid, jó ha vannak széles körben ismereteid.

2015. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!