Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan vehetem rá a szervert...

Hogyan vehetem rá a szervert hogy frissítse a honlapot?

Figyelt kérdés

Már reggel 6 óta az új fájlok vannak, mégis a régiek figyelnek a honlapról. Nincs valami gyorsítótát amiben bennemaradhatott?


Sajnos nekem kellett összerakni, pedig marhára nem értek hozzá


Debian jessie 8 apache 2.4



2015. aug. 10. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Böngésző cache?
2015. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

- nézd meg inkognitó módban: ha úgy jó, akkor a böngésző gyorsítótárazza = keresd az expires vagy cache-control meta/header-t, devpanellel meg is nézheted a network fülön az egyes fájlokra mik vannak beállítva. (.htaccess, esetleg a html,php fájlokban cache-control meta tag head részben). Ha gyorsítóz, de nem oké, lehet hogy a last-modified headert nem kapja meg.

- ha az előzővel nem jó: valamilyen cms-t használsz? abban biztos van szerver oldali cache. Adminban ürítsd a gyorsítótárat - még akkor is ha ki volt mindig is kapcsolva (van ahol csak dísz a kapcsoló...)

- semmi sem frissült? nem lehet hogy csak az adatok a régiek, és csak az adatbázis cachelt? - nemértekhozzá :)

- ha így sem, és biztos vagy benne, hogy a megfelelő helyre, az új fájlokat másoltad fel, akkor tényleg valószínű, hogy a szerver műve lehet, de ezzel nincs tapasztalatom.

(ezt találtam: apache clean cache - [link]


majd írd meg a fejleményeket!

2015. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amint beérek a munkahelyre kitalálom, egyébként saját franmework (ha szabad ilyet mondani :), minden gyorsítótár 10 mp-es frissítésen van. Lehet hogy a szerver mellett van egy fekete lyuk? :) egyébként vannak más problémák is, pl hiába állítom be hogy a cache mappát 0777-el hozza létre, semmi jogosultságom nincs rá. :( csak rootként tudom törölni és sokszor kiírja hogy hozzáférés megtagadva. Na ennek még úgy általában kutatom az okát :D
2015. aug. 10. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
biztos 0777 és nem 777 -et írtál csak?
2015. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Basszus, mindig elfelejtem az aranyszabályt, a számítógép azt csinálja amire programozzuk.... :D


A szerveren elfelejtettem frissíteni az adatbázist. :)


A 0777-re visszatérve, ott kezdem sejteni hogy mi lehet a gond, csak nehéz megfogalmazni...


Van egy dropboxos mappám, az van fent egy windows és egy debián rendszeren. Az a tapasztalat, hogy a dinamikusan frissített fájlokhoz akkor nem tudok hozzáférni, ha előtte a windowos rendszeren módosítottam, és szinkronizálódtak. De miért csak dinamikusan létrehozott fájlokhoz nem tudok egyébként hozzáférni? A többihez miért tudok?

2015. aug. 10. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!