Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztői interjúra...

Webfejlesztői interjúra érdemes vinni laptopot vagy valamit, amin bemutatjuk a referenciákat?

Figyelt kérdés
Vagy elég csak úgy odamenni, a weboldalak címeivel és majd ők megnézik a saját eszközeiken? Hogy megy ez egy személyes interjú alkalmával?
2015. aug. 24. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben már jelentkezéskor elküldted, ők pedig megnézték mielőtt behívtak volna. Felesleges vinni sajátot, hidd el, van náluk is gép.
2015. aug. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát semmit nem kell vinni akkor?
2015. aug. 24. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás, engem általában úgy interjúztattak, hogy asztalon már várt papír / gép formájában a teszt, szóbelinél pedig mindig előre kinyomtatták az önéletrajzom, és az alapján tettek fel kérdéseket (tartalmazta a referenciáim egy részét is, többi pedig a megjelölt weboldalon szerepelt).


Én is hasonló interjúkat tartok mostanában, minimumnak tartom, hogy rendesen utánanézek annak akit behívok, illetve 10-10perces papír / gépes tesztet adok, láttam már olyat is ahol ez 1-1 órás volt.

2015. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 publikálnád itt a teszteket, vagy nem nyilvános? Kíváncsiságból ránéznék mik vannak benne.
2015. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha maguk a tesztek nem is publikusak, milyen nehézségűek nagyjából?
2015. aug. 24. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Még nem az, frontend fejlesztőt keresgélek, a teszt kevés html - css-ből áll, túlnyomó részt pedig JS-ből, css-el megoldhatatlan animációk, xmlhttp (ajax, jquery nélkül - és azzal is), js-el a fogadott adatok dinamikus feldolgozása. Ezek csak bemutató jellegű feladatok, amivel bizonyítja, hogy valósak a referenciái és / vagy képzettsége.


Illetve úgy vettem észre, hogy ennél bonyolultabb feladatok máshol sem szoktak lenni ilyen munkakörben, alapokat elvárják - többit megtanítják ízlésük szerint.

2015. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha szerveroldalinak jelentkeztél, akkor vigyél forráskódot amit nem szégyellsz megmutatni, különben nem sokat érnek a referenciák.
2015. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, frontend-esnek tanul a párom is, miatta tettem fel a kérdést. :)
2015. aug. 24. 20:18
 9/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2015. aug. 24. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem jelentkezőként a hideg kiráz az ilyen FizzBuzz és társai tesztektől. A szakmában szinte mindenki tisztában van vele, hogy mennyire rossz a hagyományos felvételi folyamat, mégis csináljuk, mert senkinek sincs ötlete, hogy mivel lehetne kiváltani, ha mégis van, az sem orvosolja a főbb problémákat.


Pl. [link]

2015. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!