Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weboldal büntethető...

Egy weboldal büntethető lejárt ssl tanúsítvány miatt? Webshopról van szó, látom hogy lejárt a tanúsítvány, nem biztonságos kapcsolaton keresztül érem el őket, és amúgyis megvan már a véleményem róluk. Nem mondom meg melyik, csak érdekelne?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ameddig nem keletkezik kár a dologból (mondjuk egy eltérítéses támadás miatt), addig nincs gond, de egyrészt bárkivel megeshet, hogy lejár az SSL, másrészt kicsinyes és szánalmas dolog emiatt nekimenni egy weblapnak, csak mert megvan az embernek a véleménye róla.

G.

2015. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Te ilyen tipikus mindenkit feljelentgető paraszt lehetsz kérdező.
2015. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tengor ***** válasza:
100%
Persze, hogy büntetheted: nem vásárolsz náluk és nem keresed fel 5 percenként, ezzel is nézettséget generálva.
2015. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
#2 Kérlek ne dobálózz indokolatlanul a feltételes móddal.... :D
2015. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul tudom (ha valaki tud erre vonatkozó jogszabályt akkor linkelje be) de nincs tudomásom róla, hogy bármi is kötelezné a webshopokat https kapcsolatra vagy érvényes tanúsítványra.
2015. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem vagy se paraszt, se feljelentgető, csak kérdeztem. Nem a legdinamikusabb a csapat az oldal mögött, azt már látom.

Azért nem mindegy hogy egyik "noname" shopból vásárolt termék már másnap 1 óra után kicsivel a kezemben van, egy ismertebbnél (3000 facebook lájk) pedig már az átutalásnál felakad a rendelés, nekem kell utánajárni, mert addig semmit nem lépnek, és nem az én hibámból.

Amúgy meg ez az ssl nem feltétlen csak a webshop miatt kérdeztem, hanem általánosságban is.

2015. nov. 17. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
SSL nem kötelező, így nem is büntethetnek miatta...
2015. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:
100%
Az, hogy lejárt egy certificate, nem jelenti azt, hogy nem biztonságos a kapcsolat. A lejárt, sőt, még a self-signed certificate is ugyan azt a titkosítást biztosítja mint a valid.
2015. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy neked nem szimpatikusak, de a feljelentgetés nem megoldás. Nem erre találták ki.

Bár értékelem a kreativitást, az ilyen emberek többsége a NAV-nál szeretné felnyomni az utált céget valami piti dologért, te a tanúsítványukért :D

2015. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!