Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet egy mappából...

Hogyan lehet egy mappából bizonyos képet beszúrni az oldalra?! Vagyis php-val vagy scriptel jobb?

Figyelt kérdés

Pontosabban, tegyük fel, hogy van egy mappám abban pedig képek, melyek nevei a következők: 1_der_hund.png,2_die_maus.png,3_das_haus.png.

És random generálok egy számot és a generált szám függvényében szeretném valamely képet megjeleníteni.



2015. nov. 17. 10:51
 1/7 Tengor ***** válasza:
Attól függ, hogy hol generálod a random számot, illetve, hogy milyen az oldal felépítése, logikája.
2015. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez is a kérdés része, hogy hol érdemesebb. Első körben a script-ben generáltam csak nem jöttem rá, hogy hogy kell azt megcsinálni hogy pl ugye x=3 és akkor 3-assal kezdődő kép címét adjam meg scr-ben.
2015. nov. 17. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
phpban célszerűbb. tudom, nagy divat az, hogy boldog boldogtalan már mindent kliens oldalon ír, de a js mennyiségét érdemes redukálni, mert az mind a felhasználó gépét terheli majd.
2015. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tengor ***** válasza:

Nyilván azt valahol tárolnod kell, hogy az 1-es után a "_der_hund.png"-nek kell következnie.

Az is megoldás, hogy eleve a fájlnevek közöl sorsolsz ki egyet és akkor nem kell a maradékot kitalálni és nem áll fenn az a veszély, hogy olyan képre hivatkozol, ami nincs a helyén.

2015. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

"Szia!


Igen én is erre gondoltam h szerveroldalon egy kulcs->érték alapú tömbben tárolom, pl 1=>_der_hund...legalábbis erre gondoltam. Hm a sorsolás nem is jutott eszembe...azt megkérdezhetem, hogy hogyan kell ? előre is köszi!"

A mappa fájljainak neveit beolvasod egy tömbbe. Fogsz egy véletlen számot, ami 0 v. pozitív és nem nagyobb, mint a tömb mérete és ennek megfelelő elemet kiveszed, kisorsolod.

Ha mondjuk többször kell ezt elvégezni, akkor van jobb megoldás is:

Beolvasod a fájlok neveit a tömbbe, majd megkevered a tömböt, és veszed az első X elemét. (keverés: [link]

2015. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Így már világosabb!

2015. nov. 17. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt PHP-ben célszerűbb, mert úgy tudsz a mappából beolvasott fájlok közül sorsolni.


Arra figyelj oda, hogy PHP-s mappaműveleteknél használd a DIRECTORY_SEPARATOR konstanst, mert a '/', '\', '//' meg egyebek minden operációs rendszeren máshogy működnek, és elba***ák a hangulatot.

2015. nov. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!