Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit ajánlotok? Webtárhely...

Mit ajánlotok? Webtárhely vagy VPS?

Figyelt kérdés
Online boltot fogok nyitni, csak nem tudom melyik a legjobb választás a webtárhely vagy a vps? Mekkora tárhelyet vegyek mellé? Esetleg tudnátok ajánlani weboldal készítő cégeket amelyek normál áron dolgoznak?

2016. febr. 4. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Értesz hozzá?
2016. febr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, a webtárhely a legutolsó dolog, amit el kell intézni. Előbb legyen meg a weblapot üzemeltető szoftver, ugyanis az határozza meg, hogy milyen környezet kell neki. Online bolt esetében pedig nem csak egy cég kell, aki elkészíti az oldalt, hanem ha fizetni is lehet online, akkor jogászok + NAV konzultáció sem árt.
2016. febr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

WP / Joomla és származékaik mint WooCommerce / OpenCart / PestraShop occón meg van,

DE! hosszútávon nem a legjobb, lomha, lassú, erőforrás pazarló, VPS -ből is olyan kellene amiből már majdnem szervert bérelsz, tárhelyből is nagy üzleti kell ami évi több tízezer.

Plusz ha valami egyedit / extra plugint szeretnél már nem is olyan olccó, mert 2 saját plugin esetén már ott vagy mint ha kompletten leprogramoztattad volna. (40~60 ezer / plugin), ha pedig extra dolog kell ami már kész van de sajnos nem ingyenes abból is darabja 10~20 ezer...


Ha meg készítetted, akkor sajnos egyszeri díja ami biztos magas lesz.

Nettó 90~120 -tól szinte a csillagos ég a határ, attól függően mit mennyire bonyolultat szeretnél.

Bár mivel célirányosan készítik azaz optimalizált működésű lesz még egy havi 300 ft -os VPS is elegendő lehet.

2016. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valamennyire értek hozzá. Angliában élek és bele kerültem egy programba, ami segít vállalkozást nyitni és adnak mellé 2 évig segítséget, akármibe. Szóval én egy Telefonboltot nyitok, de mellé azt javasolta a menedzser hogy online is jó lenne árulni. És el kellene döntenem hogy képes vagyok-e saját magam egy webshop-ot összerakni, nem kell valami hű de nagytudásúnak lennie, vagy fizetek weboldalkészítő cégnek, ami jóval drágább lenne itt, de szerintem a magyar árak elfogadhatóbbak. Szóval ha valaki tudna segíteni, esetleg leírni hogy ki melyik cms-t ajánlaná, azt megköszönném. Személy szerint a Wordpressben a Woocommerce-et használtam már, nekem bejön mivel átlátható, de lehet nem a legjobb megoldás. Szóval ezért is szeretném a segítségeteket kérni. A jogi ügyekkel nem kell törődnöm az abban való segítséget (ügyvédet) állja az állam, csak a weboldalt kellene összeraknom valahogy.
2016. febr. 5. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is a nagy CMS -ről mint a WP+WC.

WP eredetileg egy túl tuningolt blog motor,

mivel sokmódon lehetett bővíteni, mindennel tele tömték,

A WC is egy ilyen erőforrás pusztító rendszere...

Lásd egy korábbi kérdező oldalát fél perces betöltési idővel: [link]

(WP+WC -hez komplett szervert kell bérelni, havi 30 -ért hogy gond nélkül menjen.)

Amiket leírtál hogy szeretnél, közvetlen nincs olyan CMS ami tartalmazná,

saját bővítményt programoztatni, meg horror ár..

Egyedi WP bővítményt nettó 60-tól kaphatsz, amit konkrétan leírtál azaz készülék beküldés, automatikus telefon árazással úgy 120~150 környékén lehet.

Az ilyen CMS akkor jó, ha gyorsa kell, és kész - ingyenes / olcsó papokból össze legózható, és van pénz szerverre.


Akkor nézzük lépésről lépésre.

Grafika elkészítésén sokan spórolnak rajta, pedig sokat számít, hisz az egyik legfontosabb az oldalból hogy hogyan néz ki, esztétikus - átlátható - kezelhető legyen és ma már minden platformon.

(igényes grafika, desktop - tablet - mobil, + működés nettó ~90 környékén)

Aztán ez alá kell egy tartalom kezelő rendszer (CMS), amit imént leírtam miért is ecseteltem.

A felvázolt információk alapján nettó 200~250 közöttire saccolom. (persze ez még nőhet, aszerint milyen technikát, és milyen extra igények vannak még)

Ha eddig meg van, van egy üres nettó ~300 ezres oldalad.

Ezt fel kell tölteni tartalommal, termékekkel, persze ügyesen össze állítva, mert fontos dolgokat kell közölni a vásárlókkal. (nem árt felhasználási feltételeket ügyvéddel megíratni, de legalább egyeztetni, megnézetni, sok kellemetlenséget elkerülhetsz vele)

És végül a marketing, reklám, célirányos hirdetések...

Ez legalább még egyszer annyiba fog kerülni mint kompletten a weboldal, de enélkül csak pénzkidobás és időpazarlás lenne az eddigiek.

És persze mindehhez ekkorra már jegyzett cég is kell, mert NAV bácsi súlyos büntiket add ha nem vállalkozói formába csinálod.

(Ismerek olyant akit 10 millióra bűntett, és 3 év felfüggesztettre,

Csak közvetítőt játszott, azaz nála megrendelted, levette a hasznát és meg rendelte neked külföldről, persze papírok nélkül.)

A nyelv(ek) pedig opcionálisak egy jó fejlesztőnél / CMS rendszernél.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Viszont visszatérve a kiindulási témához, ez egy igen költséges elképzelés.

WP+WC Nem fog hatékonyan menni VPS -ről, iszonyat erőforrás pazarló.

(Tárhelyet se nagyon fogsz kapni, max olyan áron amiből már szervert is bérelhetnél)

de ez igaz szinte az összes többi nagy CMS -re ami az igényeid 60% -t lefedné,

A többi pedig annyi extra dolgot kérne, hogy nem éri meg.

Lefejleszteni amit szeretnél nagyon magas áron lenne (előbb írtam).

Amit javasolni tudok: Egy kezdő egyszerűbb oldal, minimális funkciókkal. (ez is nettó 120~150 környékén lesz, 300~375 £.)

Plusz marketing, célirányos hirdetés más telefonos, használt telós oldalakon.

Ha pedig már termeli a szükséges bevétel, akkor lehet gondolkodni a tovább fejlesztésen, mert lesz miből finanszírozni.


Remélem kicsit tudtam segíteni.

Üdv. H.Tibor

2016. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!