Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem látszódnak az ékezetek?

Miért nem látszódnak az ékezetek?

Figyelt kérdés

Utánanéztem, de a karakterkódolás megváltoztatása nem segített.

Most iso-8859-2-ben van írva, UTF-8 nagyon összekeverte, és még az ékezetek sem működtek.

Az a helyzet, hogy mindenhol működnek az ékezetek, csak ott nem, ahol a legjobban kéne.

Pl. itt: <a href="hirek.html">Hírek</a>

Ez a weboldalon úgy látszik, hogy Hrek

Hiába írtam "í"-vel, hiába írtam így: ó


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 5. 17:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Javítom a kérdésem utolsó sorát:

Hiába írtam "í"-vel, hiába írtam kóddal az í-t, nem működött

2016. febr. 5. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sokszor az segít, ha fogod az egész szövegfájlt, átteszed egy újba, rámentesz a megfelelő kódolással, és feltöltöd a régi helyébe.
2016. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fájl kódolását is be kell állítani és aszerint a metaadatokat.
2016. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig UTF-8-al kell, 2016 van, ne ragadj le a 90-es éveknél. Nem valami nagy ördöngősség, egyszerűen mindenhol UTF-8 legyen és kész:


- a szerveren (pl.: apachenál AddDefaultCharset utf-8)

- a php-ben (php.ini: default_charset = "utf-8", mbstring.internal_encoding=utf-8, mbstring.http_output=UTF-8, mbstring.encoding_translation=On, mbstring.func_overload=6)

- az adatbázisban: (mysql: táblák default collation-ja utf8_valami legyen, és amint kapcsolódik a php, a legelső parancs a mysql felé: SET NAMES utf8)

- a php és a html fájlok kódolása is utf-8 legyen, BOM nélkül, ezt minden szerkesztő tudja, aha tiéd nem cseréld le egy korszerűbbre)

- a html fájlokban a head-ben add meg a kódolást, vagy így: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"> vagy html5 esetében így: <meta charset=utf-8">


Kihagytam valamit? :)


Az első 3 lépéssel nem kell(ene) foglalkoznod, minden normális tárhelyen ezek az alapbeállítások. Viszont a fájlok kódolása, a mysql kapcsolat vagy ajax hívásoknál a megfelelő kódolás a te felelősséged.

2016. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben megoldottam.

Leírom a megoldást, hogy mások is okuljanak! :)

Az head-ből elfelejtettem kivenni egy betűtípus hivatkozást,ami nem támogatta az ékezeteket.

Aztán átraktam utf-8-ra, és műkődik! (bár az előzővel is működött utána.)

2016. febr. 7. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!