Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP GET űrlap ékezetek cserélése?

PHP GET űrlap ékezetek cserélése?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom, hogy ha egy ékezetes adatot továbbítom GET-tel, pl. szökőkút akkor nem cseréli ki az URL-ben az ékezeteket, hanem így ékezetestül továbbítja. Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

2015. aug. 3. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Idáig megvan, de hogyan tovább? Az actiont írjam át?
2015. aug. 3. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
str_replace használata
2015. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egészen meglepő módon a másik oldalon urldecode.

Az actionnal mit akarsz?

2015. aug. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértitek a kérdést, azt akarja, hogy a linkben ne legyen ékezet, mikor pl egy getes keresőben beírnak valamit. Kérdésre a válasz: js-el submit előtt kicserélgeted.
2015. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pontosan, ahogy ViperM írja előttem, azt akarom, hogy az URL be ne legyen ékezet. Mint a google-nél. Ott is urlencode-dal van, ahogy láttam, mert minden egyes whitespace-t arra cserél mint az urlencode
2015. aug. 3. 18:39
 7/10 anonim ***** válasza:
replace függvény, whitspace-t meg trimmeled
2015. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor most úgy kérdezem, hogy még az űrlap elküldése előtt hogyan tudom megcsinálni? :D
2015. aug. 4. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Submitot tiltod preventdefaulttal, atalakitod aztan submit()-al elkuldeted jsbol
2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!