Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen betűtípust használjak?

Milyen betűtípust használjak?

Figyelt kérdés

Üdv, nem biztos, hogy a legjobb a témaválasztás, LibreOffice esetén érdekelne, hogy milyen betűtípust érdemes választani. (Weblapkészítésnél is hasonlóan fontos a dolog, ezért gondoltam, hogy megfér itt.)


Kiolvastam a fél internetet ezzel kapcsolatban, a legjobb válasz talán az volt, hogy témája válogatja.

Elvileg "könyv" szövegeket talpas betűcsaládból kell formázni, címeket lehet talpatlannal.

Weboldalaknál pedig talpatlant ajánlanak.

Na mármost nekem az lenne a gondom, hogy Windowsomon LibreOffice van, másik gépen, Linuxon is, de persze mindkettőnél eltérnek a betűkészletek.


Linuxon előfordul, hogy nincs Times New Roman, ami a windowsos világ legelterjedtebb formátuma (tudom, lehet telepíteni, fent is van)

Az érdekelne, hogy ha a saját betűtípusaimat használom, akkor azokat máshol ahol ilyen típus nincs, hogyan tudom kiváltani?

Táhát ha Librében megszerkesztettem a szöveget és alapértelmezetten hagytam "Liberation Serif"-en, de Mikroszoft office-ban nyitom meg később, akkor ott automatikusan "Time New Roman" lesz?


Illetve, ha mondjuk könyvet akarok nyomtatni, ezekhez elvileg ott a kiadványkészítő, de nem tartalmazza a kívánt betűtípust, akkor mi van?

A nyomdászok el tudják ezt intézni vagy nekem kell ezzel is megküzdenem?


Tényleg sokat olvasgattam, nyomdai betűtípus például a

Linux Libertine xy... ahol például az fi kapcsolat egy egyedi egységet fog alkotni.


Remélem érezhető a probléma, nem is igazán választ várok, hogy milyen betűtípus az igazi, inkább vélemények, egyéni tapasztalatokra volnék kíváncsi.


Times New Roman-ra azt mondják, hogy abban önéletrajzot sem jó beadni.

Illetve, ha megnézitek a Times-ot akkor észrevehető, hogy az fi betűkombináció nem jelenik meg szépen, az f rálóg az i pontjára...(Részben ezért sem nyomdaalkalmas magyar szövegnél)


Trollok kíméljenek!

Előre is köszönöm a véleményeket! :)



2016. febr. 8. 18:37
 1/1 CspCsj ***** válasza:

LibreOffice-ban:

Fájl menü > Tulajdonságok > Betűkészlet fül > beágyazást pipáld ki.

2016. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!