Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Komoly emberek segítségét...

Komoly emberek segítségét várom! Szeretnék csinálni egy weblapot ami személyes ill. üzleti célra kellene és gondban vagyok a tárhellyel és az elkészítéssel. Hogy csináljam meg? Mit válasszak? Nem torrent oldal és nem is film ill sorozat nézős oldal.

Figyelt kérdés

Szóval Szeretnék csinálni egy weboldalt amit napi kb. 1000 ember látogatna és nagy sávszélesség kellene hozzá. De szolgáltatókat találtam akik foglyuk rá jó csomagokat kínálnak. De én nagy tárhellyel indulnék neki. Mivel nagy méretű adatok lesznek elérhetőek az oldalon. ( filmek többségében ) És érdekel, hogy otthonról használjak majd tárhelyet kb. 1-3 tb. vagy keressek valamilyen tárhely szolgáltatót aki megoldaná? Elég problémás a dolog... Szóval béreljek szervert meg weblapot vagy írjak weblapot és pakoljak alá egy tárhelyet és ahhoz ( dobjak egy házi szervert!? ) szóval nem tudom... A tárhely szolgáltatók mind kevés tárhelyet adnak a csomagokban.. szóval ezt se értem igazándiból...


A válaszokat előre is köszönöm.


És ha lehet normális, kulturált emberek írjanak ide.


Köszönöm.



2016. márc. 24. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Házi szerverrel nehezen biztosítod a nagy sávszélességet, és mivel nem film vagy sorozatnézés, valószínűleg a youtubera is felrakhatod, így már mindegy a tárhely mérete
2016. márc. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem film nézős de filmek lesznek elérhetők? :)


Üzleti célú weboldalt nem szokás otthoni szerverről üzemeltetni. Egyrészt senki sem fog komolyan venni, másrészt nem fogsz tudni megfelelő szolgáltatást sem nyújtani. Ez különösen igaz ha te nagy méretű fileokat akarsz tárolni és elérhetővé tenni.


Ha tényleg komolyan gondolod akkor keress meg egy ilyen profilú céget akik az igényeid felmérése után tudnak neked javaslatot tenni a megfelelő megoldásra.

2016. márc. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2016-ban neki akarsz állni warezolni? Amikor már a nagyanyám is torrentezik?
2016. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia, kicsit külön fogom venni a dolgokat...

1000 ember nem nagy szám alapvetően egy weboldal esetén akár egy occó VPS -is elegendő jól megírt weboldal esetén. (Nekem 300 Ft -os VPS -emen 3 weboldal, napi 15 ezer egyedi látogatottsággal 250 ezer oldal megtekintéssel fagyás, lassulás nélkül megy)


Ilyen nagy méretű tárhely igény esetén nincs tárhelyszolgáltató aki add ennyit, nem egy komplex szerver árán.

Így érdemes akkor már saját szervert venni, és üzemeltetni, ha megtérül a havi 20~30 ezeres költsége.


Otthon nem érdemes elhelyezni, mert a lakossági internetek alkalmatlanok erre, nagyon aszimmetrikusak, neked pedig a feltöltés fog hozzá kelleni, ami sok esetben csak a tizede a letöltésnek, üzleti előfizetés meg olyan áron van amiért akár szerverterembe is lehetne, plusz non-stop biztosítani a működést, áram fogyasztás, egyszóval nem spórolnál vele semmit, és sok szolgáltatónál havi forgalmi limit is van (300~500GB).


Filmek, ha jogvédett mozi filmek, akkor pedig törvény állása szerint nem is szolgáltathatod, bűncselekménynek minősül, és azon felül hogy a szervert elveszik, szép bírságra is számíthatsz (pl. vids.hu is így fog járni, ha jól tudom már folyamatba van ellene).

Egy kiskapu van, ha NEM te töltöd fel, és NEM te tárolod a filmeket, csak KÜLSŐ videó megosztóról kategorizálva megjeleníted.

(Én is ezt csinálom, és van napi 5 ezres látogatottságom: [link] )


Weboldal készítésre pedig helyzet függő.

Ha egy kis forgalmú oldal lenne akkor azt mondanám hogy WP és gyorsan össze kattintod magadnak.

De mivel nagy forgalomra tervezel, így mindenképp azt mondom, hogy egyedi tervezés, programozással készüljön célirányosan fejlesztve, minél nagyobb hatékonysággal.

Ez igaz drágább, de gyors oldal marad több ezres látogatottság esetén is, ha ügyesen építik fel, míg pl. egy WP oldal már pár száz látogató esetén is össze omlik ha nem full cache -ből megy, de akkor az meg már olyan mint egy statikus oldal.

2016. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem direkt sorozat és filmnézés oldalt akarok csinálni. Nem erről van szó. De pl. vannak olyan filmek/sorozatok amik már nem elérhetőek, nincsenek a forgalomban, nem lehet megvenni azokat, stb.. PL. van egy nagyon régi film amit mondjuk 1960-ban mutattak be. De már nincs forgalomban, de torrent oldalakon elérhető. Szóval ilyen esetben nem hinném, hogy ez wareznek számít..
2016. márc. 25. 12:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy jogdíjas. 100%
2016. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És kitől vennéd meg? hm? 1960-ban adják ki de 2000-re teljesen " eltűnt " akkor még is honnan vegyem meg a jogdíjat!?..
2016. márc. 25. 13:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondj egy példát egy olyan 1960-as filmre, ami "2000-re teljesen eltűnt", és így elvileg nem vehető meg a jogdíja!
2016. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy te valamit nem tudsz megvenni a sarki közértben, az nem azt jelenti, hogy nem jogdíjas.

Ezt a weboldal ötletet itt és most el kell felejteni, mert alap dolgokkal sem vagy tisztában, maximum valami hatalmas bírságot fogsz összeszedni, mint látogatottságot.

2016. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jogdíjtulajdonos halála után 70 évig jogdíjas, de egy DVD kiadvány feltöltése akkor is törvénybe ütköző, ha a film egyébként már elég régi.
2016. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!