Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudom lekérni php-vel az...

Hogy tudom lekérni php-vel az oldalam látogatóinak az IP címét, a böngésző típusát, és a képernyőfelbontást?

Figyelt kérdés

....és a pontos időt hogy mikor nézték meg az oldalam.

És ha ezeket az infókat egy változóba teszem, hogy tudom egy txt-be vagy egy fájlba kiíratni?


2010. ápr. 5. 20:25
 1/6 Drone007 ***** válasza:

Először is ezeket az adatokat tárolni kell valamilyen adatbázisban minden oldalletöltéskor, hogy később visszakereshetőek legyenek.

A látogatók adatainak (böngésző, oprendszer)lekérésére vannak jól bevált algoritmusok, ezekre keress rá a guglival. Van javascript-es, vagy pusztán php-s megoldás is, ugyanakkor néhány adatot (ip cím, időpont, képernyőfelbontás) egyszerűen le lehet kérdezni a php-val is. Ha ezeket eltárolod egy adatbázisban (ez lehet vmilyen sql alapú, vagy xml alapú is), a megfelelő lekérdező algoritmussal szép grafikonokat is rajzoltathatsz akár.

2010. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azokat a php kódokat nem tudod véletlenül amikkel ezeket le tudom kérni?
2010. ápr. 7. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy beregisztrálsz a www.obserweb.eu -ra és nézegethetsz ennél jóval több infót is a látogatóidról.
2010. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

<?php


$ipcim = $HTTP_SERVER_VARS['REMOTE_ADDR'];


$adatok = $HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT'];


?>


a változók értékeit pedig eltárolod.

2010. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bocs lemaradt.

pontos időt a now() fügvénnyel tudod elérni és tárolni.

2010. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindjárt ki is próbálom
2010. ápr. 10. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!