Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy készítsek weblapot?...

Hogy készítsek weblapot? Online? Programozás?

Figyelt kérdés

No, hát kezdjük ott, hogy még tanulok, nem dolgozok, ebből következik, hogy nincs pénzem és ingyenes oldalt szeretnék. Esetleg havi 1000 Ft körüli összeget tudnék rászánni, ha ilyen online prémium csomagos webszerkesztős dologba kezdenék bele. Bevallom, bár elég gyatra az ilyen, de leginkább valami online sablonos honlapkészítőnek örülnék, mert azzal talán tudok bánni, bár már kezdek róla lemondani és a programozáson gondolkozom. Próbálkoztam a webnode-dal, de elég kevés a tárhely és nagyon sok lehetőséget hiányolok. Kipróbáltam a wix-et, ami nem rossz, jól néz ki és a hely - ami amúgy itt sem olyan sok - is elég lenne, ahogy a lehetőségek is, teljesen jó, csakhogy nincs statisztika, ahol láthatnám, hány látogatóm van, mit néznek stb. és a saját domaint is túl drágának találom, ráadásul úgy tudom, a keresőben is elég nehéz rábukkanni. Na most akkor felmerült bennem, hogy összedobok valamit saját magam. De mégis hogyan? A számítógépes tudásom kimerül abban, hogy a gépet ki-be kapcsolom és ide tudok írni egy kérdést.

Ha programmal készítek egy weboldalt, akkor milyen lehetőségeim vannak? Tudok egy profinak tűnő oldalt csinálni így, hogy a tudásom nulla? Vannak erre tutorial videók vagy valami? Azt sem tudom, hogyan kéne rákeresnek. Viszont viszonylag sokat várok el:

- ingyenes

- viszonylag jól nézzen ki

- szöveg, kép, videó az oldalon

- menük és almenüpontok és azon belül is almenüpontok

- statisztikák megtekintésének lehetősége

- link gombok, szóval mondjuk egy képre vagy szövegre kattintva másik oldalra irányítson át

- idegenek hozzá tudjanak szólni, mint egy vendégkönyv

- min. 300 MB tárhely

- saját domain lehetősége (bár ezt tudom nélkülözni, de nagyon örülnék neki)

Ja és hogy még lehetetlenebbé tegyem: nincs időm hónapokig szenvedni csak azzal, hogy hogyan is kellene nekiállni a programozásnak. Szóval valami gyorstalpaló oktató(videó) kellene.

Érdemes lenne tehát nekiállnom egy honlap összegyúrásának így? Segítenétek benne?

Vagy esetleg van online weblapszerkesztő, ami nagyjából megfelel az elvárásaimnak?


2016. máj. 7. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2016. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ.


Weboldal mindenképp lesz, igazából már van, csak nem nyilvános, mert igyekszem valami még jobbat csinálni, mint ami elkészült a wix segítségével. A kérdés, hogy hogyan. Arra a nem nem válasz. Biztosan vannak erre is oktató videók, csakhogy annyira nem értek hozzá, hogy azt sem tudom, mit keressek. Illetve nekem egy olyanra lenne szükségem, ami teljesen az alapoktól kezdi. nem tudom, programozással létre lehet-e hozni olyan oldalt, amilyet szeretnék vagy maradjon a wix, esetleg egy másik hasonló online honlapkészítőt ha tud valaki ajánlani.

2016. máj. 7. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez így nem fog összejönni, akárhogy szeretnéd. Vannak ezek az online weblapszerkesztők, amiket te mondasz, de rengeteg hiányosságuk van, a "prémiumos" funkciókért pedig abszurd dolog pénzt elkérni, amikor tanulással bárki meg tudná csinálni.


A legtöbb gond veled itt van: "nincs időm hónapokig szenvedni csak azzal, hogy hogyan is kellene nekiállni a programozásnak"


Itt lőtted ki az egészet! A webszerkesztő képzések nem azért több hónaposak, esetleg évesek, mert az oktatók el akarják húzni. Nem fogsz abszolút olyan kódokat találni, amik neked kellenek. Weblapot csak úgy lehet csinálni, ha:

a) Ezekkel az ingyenes online gagyikkal, de azt inkább ne is nevezzük weblapnak

b) Megtanulsz programozni hosszú idő és energia árán

c) Feldobsz egy CMS-t és azzal csinálod meg


Az a) lehetőséget inkább hagyjuk.

A b) lehetőséggel a lusta önfejűséged a gond.

A c) lehetőség nem lenne olyan rossz megoldás, de annak a megfelelő használata is tanulandó, ami időigényes.


Ha nincs saját domained, (vagy nem egyedi kategóriájú a tartalmad) a kereső így-sem úgy sem fog előretenni, mert a kereső az alapján rangsorol (nem csak, de ez a legmeghatározóbb), hogy hány link mutat az oldaladra. Az pedig a reklámoktól, linkcseréktől, stb függ. A SEO nem véletlenül külön munka.

!!!!!

Akármennyire szeretnéd, amit te akarsz az nem megoldható. Mi segítenénk, de ha nem tudsz időt (hónapok), energiát (órákon át tartó egyhuzambeli tanulás/gyakorlás), és pénzt (a végén a legvégső céloktól függ) ráfordítani, akkor mi sem tudunk segíteni!

!!!!!

2016. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hali!

Nem bántásképpen mondom, de!

"számítógépes tudásom kimerül abban, hogy a gépet ki-be kapcsolom és ide tudok írni egy kérdést" - kérdezem én, miért akarsz ezzel foglalkozni?

Hogyha érdekel a dolog kezdd el tanulni/vagy fizesdd meg. Amennyiben a tanulást választod, kezdd el tanulni a HTML, CSS-t, esetleg PHP, Javascript...

Vagy ha nem szeretnél ennyit foglalkozni vele, keress egy ingyenes tárhelyet és tegyél fel egy blogmotort (pl. WordPress).

Egyébként: Saját domaint vásárolni egyáltalán nem drága, hiszen azt irtad havi 1000 ft, kb. 2000-3000 ft egy .hu végződes 2 évre.

2016. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elmagyarázni nyilvánosan, hogy miért, de kell egy weboldal kb. 1 hónapon belül (a tartalom kész, csak weblapra kéne áthelyezni), ezért nincs sok időm megtanulni a programozást. A honlapot sem önszántamból szeretném.


Az, hogy előre tegyen a keresőben annyira nem is lényeg, ezért nem is írtam a "követelési pontjaim" közé. Amiket ott felsoroltam, csak azok kellenének. Domaint még vásárlok, ha találok olyat, ami valóban 2-3 ezer 2 évre, de másra költeni nem szeretnék, nem is tudok miből.


A blogmotoros dolog talán nem rossz. Tudnátok ahhoz valami hülyék számára is értelmezhető leírást (magyarul) vagy valami videót ajánlani, aminek segítségével nekikezdhetnék?


Szerintem amúgy nem lehetetlen dolog, hisz semmi sem az.

Azt is lehetetlennek tartották, mikor néhány hónapja ugyanígy hamar, tanulás nélkül és semmi tudással akartam (kellett) egy animációs videót összehozni. 1 hónap alatt mégis sikerült néhány oktató videóval egy teljesen korrekt 5 perces animációt elkészítenem. Nyilván nem profi, de egyáltalán nem rossz, sőt.

A weboldalnak sem kell profinak lennie.

2016. máj. 8. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Hali! 4-es vagyok ismét.

Leírást találsz a wordpress-től rengeteg helyen, de konkrét telepítő szerűje is van. Fogod a letöltött zipet és kicsomagolod a tárhelyre. Utána felmész az oldalra és kb. kitöltesz pár dolgot. WordPress majd önmagától legenerálja ami kell neki, pl adatbazisban.


Az lehet, hogy neten találsz pár dolgot, de az is biztos, hogy tanulás nelkül nem fogsz sok mindent összedobni. Megértem ha nincs időd, ezért is mondtam a WordPress-t, de kérlek, azért ne gondold, hogy ez egy pár nap alatti dolog lenne, mint említett animációd.

2016. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ingyenes tárhely, wordpress + woocommerce, namespace.com-ról olcsó domain.

https://www.youtube.com/watch?v=V_mt-c_l36U

2016. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!