Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ultraweben hogyan kell saját...

Tomi_25 kérdése:

Ultraweben hogyan kell saját oldalról letölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van 1 (uw)-s weblapom van rajta egy csv szöveg fájl de ha hivatkozok rá pl valami.uw.hu/fajlneve.csv akkor automatikusan nem tölti le hanem megjeleníti, pedig letölteni szeretném.

Régen atw-s oldalon ilyenkor ez automatikusan letöltődött.

Valamit be kell állítanom?

Vagy másképp kell hivatkozni rá?



2016. máj. 11. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ctrl+S
2016. máj. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a korrekt választ :)

De ennél valamilyen egyszerűbb megoldásra gondoltam.

Biztosan belehet valahogy állítani hogy ne megjelenítse gomb lenyomására hanem kezdje el letölteni.


Esetleg másképp kell megadni a hivatkozást?


Válaszaitokat előre is köszönöm :)

2016. máj. 11. 07:06
 3/9 anonim ***** válasza:

.htaccess

<FilesMatch "\.(csv)$">

Header set Content-Disposition attachment

</FilesMatch>


HTML:

<a href="http://valami.uw.hu/fajlneve.csv" download="fajlneve">fajlneve.csv</a>

2016. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sikerült :)
2016. máj. 11. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, ha magadnak akarod, elég a Ctrl+S, másokra pedig ne erőszakold rá a letöltést, ez olyan, mint a jobb klikk tiltása, meg a többi ilyen rák ami terjed szegény WWW-n.
2016. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Hát, mondjuk a csv pont olyan dolog, amit nem böngészőben akarunk megnyitogatni.
2016. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy szerinted a user miben akarja megnyitni. Egy pdf-re is mondhatnám, hogy én nem olvasom böngészőben, ezért döntök a user helyett és ráerőszakolom a pdf-képes böngészőjére a letöltést.


Én erre mondtam, hogy inkább ne, de a saját oldaladon azt csinálsz, amit akarsz.

2016. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pl. a PDF -et jobban szeretem letölteni, és úgy nézni, mert egy olykor 1000 oldalas kis doksi össze tudja omlasztani a szerény 1GB -os méretével.
2016. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért a pdf-et ne hasonlítgasd már a csvhez.
2016. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!