Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik grafikai tervezőprogram...

Szuperpocok kérdése:

Melyik grafikai tervezőprogram a legjobb Weblapok tervezéséhez?

Figyelt kérdés
A kérdésem elsősorban UX Designerekhez szól. Mit használtok? Photoshop? Adobe Illustrator? KÖszi a válaszokat

2016. máj. 31. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

"UX Designer" -t tudod mit jelent? :-D

Amúgy maga a grafikához PS -t.

2016. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már egy ideje kutatom, de még mindig nem 100%, hogy mit jelent ez a foglalkozás :D


A megfelelő felhasználói élmény kialakításáért felelős ember. Elég sok tevékenységet foglalhat magába:


drótvázak, prototípusok készítése, A/B tesztelés, analitikai mérések stb.

2016. máj. 31. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:

pontosan, rengeteg a hétköznapilag vett "grafikai" dolgokon túl nyúló feladatokat végzi.

Az UI Grafikus aki a rajzol, kicsit művészi...

UX Designer tervez, sokszor még csak nem is rajzol grafikai elemeket.

2016. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

start menü

futtatás

mspaint.exe

2016. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 b4r4thg ***** válasza:
Igazából bármilyen képszerkesztőben tudsz honlaphoz képi elemeket készíteni. Talán a Photoshop a legnépszerűbb. Ha ingyenes kell, akkor a Gimp-et javaslom.
2016. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én, mint fejlesztő legjobban HTML + CSS + JS (ha szükséges) kombónak örülök...

Utálom amikor adnak nekem valami tervet és én még sz0p0k vele...


Volt egy projekt ahol a "designer" PDF-ben!!! küldte meg a design tervet...oké prezentáción bemutatni be lehet, de én mi a t0k0m3t csináljak vele? se szín kódok, se képek külön, csak PDF...

Szóval még én legózzak azzal a szutyokkal amit küld nekem...


Másik kedvencem az volt amikor a tervező egyetlen képet küldött, hogy nagyjából mit szeretne, igaz előtte 5-6 kört futottam én a designolással, mert azt se tudták mit akarnak...


Webfejlesztőként leggyorsabban a HTML + CSS + JS kombóval tudok kezdeni valamit. A legrosszabb amikor olyan emberektől kapok design tervet akiknek fogalma sincs a szakmáról, csak összerakta a csilli-villi weboldal tervet...


Legjobb barátommal együtt szoktunk dolgozni ő ért a 2D grafikához, videó szerkesztéshez, hangvágáshoz, most tanulja a 3D-t. Ő pl photoshop-al megcsinálja a képeket és általában én csinálom a HTML + CSS + JS részét, de van amikor ő készíti a teljes design tervet. Notepad++ megfelelő a kódolásra, de akármelyik szövegszerkesztő alkalmas rá ami tud sima szövegként menteni.


Egy prezentációra gyorsabb összekattintgatni egy arra alkalmas szoftverben, viszont a fejlesztőnek nem biztos, hogy ez a végtermék megfelelő.


23F

2016. jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SimkoL ***** válasza:

Nálam mindig az elvégzendő feladat határozza meg a használandó programot. Nekem sincs Photoshop-om, mert bár igazából sokoldalú, de a spec. munkákra nincs 'kihegyezve'. pl. egy ikon vagy kurzor szerkesztésnél sokszor ezerszer többre mész egy egyszerűnek tűnő programmal amit kimondottan erre fejlesztettek.

tabaki kollégánk nagy elkötelezettje az ingyenes programoknak, már többször megmutatta, hogy Photoshop nélkül is van élet: [link] sőt !

2016. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Fontosak a visszajelzések a számomra, a generációm java része olyan diplomáért szenved, ami sz*rt se fog érni, és így 24 évesen elhatároztam, hogy valahogy a közelébe kerülök valahogy az IT-s közegnek, ami amúgy is érdekelt mindig, és már egy ideje érdeklődök a User Experience után.


És igen, a kis kutatásom során én is arra jutottam végül, hogy a dolog programozás nélkül is mehet, de azért nem árt, ha van egy kis HTML és CSS ismereted, mert a webdesigneresnek nagyon sokat segít. Örömmel látom, hogy valaki ki is fejtette, hogy mennyire nem szereti, ha csak fejbevágják pár grafikai sablonnal :D


Már egy ideje csinálok is egy HTML+CSS kurzust a Codeacademy.com-on, és bár tudom, hogy az itt megszerzett tudással nem fogom megváltani az emberiséget, de legalább valahol elkezdtem, hogy legyen fogalmam a dologról, és amúgy kifejezetten élvezetesnek találom :)


Ezen kívül még majd beszerzek egy kis szakirodalmat is.


Ami nagyobb akadályt jelent majd a számomra az a különböző softwarek megtanulása, ami sok időt vesz majd igénybe, hogy jól elsajátítsam.


A fentebb leírt munkakörökhöz kölön-külön meg kell majd tanulnom valamilyen prgoramot...


Például drótváz és prototípuskészítéshez a Photoshopot, UXPint, vagy az Axuret...


Felméréshez Google Analythicst...


A/B teszteléshez adobe test and target...


és még hol van a vége...


Köszi a válaszokat :)

2016. jún. 5. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!