Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » 44 éves vagyok, több mint...

44 éves vagyok, több mint három éve foglalkozom szabadúszóként webfejlesztéssel. Szeretnék cégnél elhelyezkedni, de nem vesznek fel sehová. Miért?

Figyelt kérdés
44 éves vagyok, több mint három éve foglalkozom szabadúszóként webfejlesztéssel. Jópár referenciám is van.Szeretnék cégnél elhelyezkedni, de nem vesznek fel sehová, pedig a teszteket és a próbafeladatokat simán megcsinálom, és az interjún normálisan viselkedem, reálisak a munkabér elvárásaim, stb. Miért? Életkor? Céges referencia hiánya? Nem vagyok hipszter? (egy fejvadász ismerősöm mondta, hogy kreatív ügynökségeknél ez is számít)

2016. jún. 24. 05:57
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mert nincs papírod az egészről. Vagy van?
2016. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kor kevesbe mervado, inkabb a tapasztalattal lehet a gond es a vegzettseggel.


3 ev nem sok. Ennel joval tobb "tapasztalattal" biro embereket dobalunk ki az interjukrol, amikor kiderul, hogy amugy persz, ossze tudnak 1-2 dolgot takolni, de amugy fogalmuk sincs a dolgokrol es nem kovetik az aktualitasokat.

2016. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van papírom, persze, bár nem diploma, hanem az ősidőkből való OKJ-s programozó.És az utóbbi időben már egy interjúról sem dobtak ki, amit kérdeztek tudtam, a próbamunkáimmal és a referenciáimmal is elégedettek voltak (legalábbis azt mondták). Persze, tudom. A jónál is van jobb, és az lehet pont kevesebbet kér.Vagy csak úgy nem nyerő a szitu: jön egy apuka korabeli, autodidakta webfejlesztő, semmi céges referenciával...Amúgy az én munkáim nem tákolmányok, jópárat eladtam már, és soha nem volt panasz.:)
2016. jún. 24. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"Amúgy az én munkáim nem tákolmányok, jópárat eladtam már, és soha nem volt panasz."


A kettő azért nincs összefüggésben.

Mármint hidd el láttam én összetákolt sz*rokat is milliókért eladni. Erre ne építs azért. :)

2016. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

10 éve dolgozom ebbe, szóval suli után kezdtem azonnal.

Rengeteg munkatárs cserélődött mellettem, voltak fiatalok idősebbek...

Fiataloknál legnagyobb gond, hogy össze csapták, nem figyeltek a biztonságra, sok-sok hibát kellet javítani utánuk.

Mind emellett olyan nettó fizetés igénye aminek a töredékét sem tudták kitermelni. (Talán állami projekteken sikerülne)

Idősebbeknél a berögzülés, nehezen tudtak új irányba nyitni, pl. táblás szerkezet elhagyása, vagy OOP - MVC szemlélet elsajátítása, illetve itt is tipikus volt hogy rendszer fejlődésével, biztonsági hiányosságok, pl. SQL Injektálásra volt lehetőség... (PHP 5.4 -től)

Így hát nagyon-nagyon sokszor jutottunk oda hogy kénytelenek voltunk 1 hónap után megválni tőle, mert semmi javulást nem mutatott, de 2~3 hónapnál csak 20 -ból 1 bírta.

Bár nekik inkább csak átmenet voltunk ~1 évig míg jó fizető külföldi munkát sikerült találni pl. Németországba.

2016. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
H.Tibor87 Nagyon hasznos dolgokat írsz,és igazad is van. Habár én frontendes vagyok, és az OOP szemlélet egy kicsit távolabb áll tőlem, de azért én is igyekszem haladni a korral (Angular JS, stb.). A referenciáim alapján mindig behívnak, az első beszélgetés után mindig van folytatás, és a póbafeladatot is szinte mindig megoldom, többnyire sitebuild, némi JS, JQ, PDF alapján,elfogadják. A beszélgetések alkalmával igyekszem nem csak szakmailag jó lenni, hanem jó fej is, akivel le lehet ülni sörözni munka után. Tényleg már csak az életkorra gondolok (kicsit látszik is rajtam amúgy), ill. arra hogy a végén mindig kerül egy jobb, olcsóbb, cool-abb.Lassan kezdem feladni, pedig nagyon szeretem csinálni, és maszek munkáim is vannak. De csapatban is szeretném kipróbálni magam...
2016. jún. 27. 05:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy az igazi probléma a céges referenciák hiánya! 44 évesen juniornak lenni...valahogy nem áll össze a kép a felvételiztetőkben. A feleségem amúgy dolgozott HR-esként IT cégnél, és volt aki azt mondta neki:40 éves fószert nehogy már behívjál interjúra. Akkor engem miért hívnak be? Nem lenne jobb megspórolni ezeket a potya köröket?
2016. jún. 27. 06:17
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Ott más is lehet a dologban, fiataloknak nincs olyan komoly bérigényük, és könnyebben formálhatóak.
2016. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!