Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Megéri így nekikezdeni a...

Megéri így nekikezdeni a grafikának?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és nem igazán van kézügyességem rajzok terén, viszont érdekel a logókészítés. Megéri így nekikezdeni, pl GIMP-ben, gyakorlással és könyvekkel? Csak hobbi szerűen, esetleg pár pályázatra, amolyan "zsebpénzként"

2016. jún. 28. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ejtőernyőzésre mondják, hogy ha nem sikerül elsőre, talán nem neked való hobbi. A grafika szerencsére nem ilyen. :) Ha érdekel, szeretnél időt és energiát áldozni rá, szeretnéd csinálni, mi tart vissza?

1. Maximum rájössz, hogy mégis van hozzá érzéked.

2. Nincs hozzá tehetséged, marad hobbi.

2016. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hominida ***** válasza:
Nem fogsz vele túl sok zsebpénzt keresni, ha nincs grafikai érzéked, fantáziád, tehetséged. A rajzolást majd megcsinálod szerkesztésekkel, de ha nem érzel rá arra, hogy hogy nézzen ki a dolog, akkor az csak amatőr kísérletezés. Tudom, mert nekem sincs hozzá érzékem, pedig programom lenne hozzá.
2016. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Én például nagyon szép csigát tudok rajzolni! Aztán ezzel körülbelül ki is merült a rajztudásom. :)


Viszont van képzelőerőm, számítógépes grafikával (mivel muszáj volt) elég régóta foglalkozom. Eleinte nehezen ment, de a sok gyakorlás meghozta a gyümölcsét, jónéhány logót készítettem már.

Eleinte érdemes egyszerűbbekkel kezdeni, de az gondosan legyen megszerkesztve. Hobbinak sem rossz, el lehet egy-egy megoldással szórakozni. És még az sem olyan tragédia, ha egyelőre csak szórakozás marad, a megszerzett tudás, gyakorlat már örökre a tiéd lesz.

Érdemes különféle leírásokat, tutoriálokat is nézegetni, sokat lehet belőlük okulni, egy-egy érdekesebb megoldás ismerete jól jöhet később.

2016. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vágj bele azonnal a pályázatos oldalakon!

Ott konkrét feladatokat kapsz és visszajelzéseket.

Adj magadnak mondjuk fél vagy egy évet, ha nem javulnak a visszajelzések/pontszámok és nem érzed, hogy jó vagy, akkor maradjon hobby vagy még az se.

Nehéz ezeken az oldalakon nyerni, így zsebpénz sem feltétlen fog összejönni. :)

Előző évet elég szépen végig pályázatoztam. Szerintem én sokat fejlődtem.


Kreativitás, fantázia a legfontosabb.

Tudd megkülönböztetni a szépet a csúnyától, tehát kell szépérzék.

Programokat elég alapszinten ismerni és rajzolni is kell tudni egy alapszinten.

Egy logó esetében nem rossz, ha van érzéked a marketinghez is. Hiába rajzolsz valami szépet, ha nem illik a céghez, annak célcsoportjához, akkor bukta.

2016. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ird be a google-be, hogy : freelance graphics design contest


Rengeteg oldal van, ahol szabaduszo grafikusokat keresnek vagy nyitott grafikai palyazati versenyek vannak. En is 16 evesen kezdtem, es meg most is van mit tanulnom. A szoftver amit ajanlok, az az Adobe csomagbol az AI (illustrator) es a PS (photoshop). Sok sikert!

2016. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!