Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Létezik a Poedithez hasonló...

Létezik a Poedithez hasonló program Joomlához is?

Figyelt kérdés
Szeretnék Joomla! bővítményeket, sablonokat magyarítani, de csak WordPress-szel működik a Poedit. Vagy rosszul tudom?

2016. jún. 29. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A Poedit a gettext lokalizációs rendszer nyelvi fájlainak szerkesztésére való, amit bármilyen program használhat az ócska wordpress is, a joomla is, vagy asztali alkalmazások is akár. Nincs köze a wordpresszhez vagy joomlához, ugyanúgy kell használni minden esetben:


1. a template fájlokban a _ függvénnyel megjelölöd a fordítandó szövegrészeket

2. a mellékelt toolokkal (xgettext, stb.) vagy akár kézzel elkészíted a pot fájlt

3. a poeditben lefordítod, elmented a bináris mo fájlt


A mo-t már az adott rendszer fogja tudni használni, ha be van állítva.


[link]

2016. júl. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a szakszerű választ. Eddig próbáltam megérteni az első két pontot , de már ott elakadtam, hogy megjelöljem a __() függvényt. Eddig, ha fordítottam, a .php fájlokban órákat turkálva találtam meg ezen függvényekben az átírható szöveget. Ezért örültem meg, hogy a PoEdit kigyűjti ezt nekem és csak át kell írjam.

Valamiért a Wordpessben egyből megtalálom a .po fájlokat, amiket behívok a PoEditbe, de a Joomla!-ban nem találom az LC_MESSAGES mappát.

Ha már eljutnék a 3. ponthoz, onnan menne a fordítás. De így...

A hiba bennem van, tudom. Ezért is köszönöm még egyszer a választ :)

2016. júl. 8. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!