Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mik a legmodernebb módszerek/t...

Mik a legmodernebb módszerek/technikák amit egy Front-End fejlesztőnek tudnia kell?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok. Nem az általános tudnivalók érdekelnek, arról mindenhol találok információt, hanem az ami különlegessé tesz egy front endest vagy elengedhetetlen annak érdekében, hogy az átlagnál jobb fizetést kapjon. ( Pl.: nem tudom, hogy a Css-ben a Media Query-k alkalmazása vagy a flex boxok a jobbak vagy vane ezeknél újabb vagy jobban keresett medolgás )

#weboldal #front end fejlesztő
2016. aug. 24. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Bootstrap, jQuery, HTML5, CSS3 általában mindenhol elvárás.
2016. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszod, de kicsivel pontosabb, konkrétabb választ várok. Pont az a problémám, hogy nem tudom pontosan mi a legmodernebb vagy leghaladóbb technika egy nagyobb témán belül pl.: HTML5 vagy Css3

Még kezdő vagyok.

2016. aug. 25. 00:07
 3/4 anonim ***** válasza:

HTML5-ről a W3C (World Wide Web Consortium - ők találták ki a HTML és CSS nyelveket) - oldalán:

* [link]

* A specifikáció: [link]


A CSS3-ról:

* [link]

* A szabvány kicsit összetettebb, modulokból áll: [link]


Persze nem minden böngésző támogatja a legújabb technológiákat: [link]


Ott van még a Javascript, aminek az EcmaScript az alapja - ezen utóbbinak a legfrissebb (ES7) tervezete: [link]

Az előbbiek: [link]


Persze ezeket is csak immel-ámmal támogatják a böngészők: [link]


Egy JS-referencia a Mozilla oldalán: [link]

A W3C-én: [link]


Egy elismert Javascript-függvénykönyvtár: a Jquery: [link]

Dokumentáció: [link]


Egy elterjedt keretrendszer, a Bootstrap: [link]

Egy máik, a Foundation: [link]


Egy MVC-keretrendszer, az AngulrJS: [link]

2016. aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ezeket mindet tudni fogod, akkor már mondhatni nagyon jó front-end-es leszel:


HTML5, Jade, Haml, Stylus

CSS3, Sass, Less, Bootstrap, Foundation

JavaScript, jQuery, Ajax, AngularJS, Node.js

Jasmine

Emmet

Grunt, Gulp

Git


De ezek közül helyettesíthetsz valamit mással is.


CSS-en belül a flexbox és media query teljesen másra való, tudni kell mindkettőt, de a flexbox még nem teljesen támogatott.

2016. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!