Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP 5.5.7. Win 32 telepítését...

PHP 5.5.7. Win 32 telepítését jól végeztem-e el, ha az alábbiakat csináltam (kezdő programozási ismeretekkel rendelkezem még a régmúltból, most kezdem újra - hobby lenne)?

Figyelt kérdés

1. A szoftverbazis.hu oldalról letöltöttem a php-5.5.7-nts-Win32-VC11-x86.zip filet. (a számítógépem 32 bit-es operációs rendszert tartalmaz)


2. Kitömörítettem a letöltött zip - filet.


3. Ezután semmilyen install vagy setup programot nem találtam a kitömörített mappában, csak az alábbi exe fileokat:

- php.exe

- php-cgi.exe

- php-win.exe


4. Ezek valamelyikét (szép sorban mindet) elindítottam és megpróbáltam bele egy abszolút-kezdő-kezdetleges kis programot írni. De sem elmenteni sem futtatni nem tudtam a megjelenő editorral.


5. Szerintem valami hibát követtem el, vagy valamilyen lépést kihagytam, amit használatba vétel előtt kell elvégezni.


Köszönöm a türelmet :-))))


2016. okt. 30. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szoftverbazist felejtsd el.

Hivatalos PHP oldal, van dokumentáció is.

2016. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

php.exe <valami.php> paranccsal tudod futtatni a szkriptet, de általában webszerver kell hozzá és böngészőben jelenik meg az eredmény.

Windowsra egyszerűbb, ha Xampp-ot használsz.


Milyen scriptet írtál amúgy?

2016. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


A szript, amelyet egy kezdőknek készült elég jó kis oktató weboldalon találtam ( [link]


<!DOCTYPE html>

<html lang="hu">

<head>

<title>elso.php - Weblap kérszítés PHP5-el</title>

<link rel="icon" type="image/gif" href="favicon.ico">

<meta charset="UTF-8">

</head>

<body>

<h2>PHP script használata 1</h2>

<?php

echo 'PHP script! írt a képernyőre. :)';

?>

</body>

</html>


:-)

2016. okt. 30. 09:37
 4/6 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Előbb utóbb úgy is kelleni fog az adatbázis is. Úgy hogy :


Wamp : [link]

vagy

Xampp : [link]


(A Wampban csak az Appache, Php és MySql van, mig a xampp mást is tartalmaz ezen felül).


Sok sikert.

üdv.

2016. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
UI: a honlap, amit előző kommentemben belinkeltem helyesen a végén "):" nélkül van... :-)
2016. okt. 30. 09:40
 6/6 A kérdező kommentje:

úú köszönöm szépen :-))) és a kedvességeteket is.


már töltöm is le az xampp-t...

2016. okt. 30. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!