Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Olyan problémával fordulok...

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy olyat próbáltam csinálni javascriptbe, hogy ha egy html formon belül egy checkbox-ot bepipálnak akkor jelenjen meg egy új sor. A kód lent ?

Figyelt kérdés

Az érdekesség ebben az, hogy a be1 checkboxnál működik(megjeleníti az új sort) viszont a be2 checkboxnál nem. Mi lehet a hiba?



<script type="text/javascript">

function datum(be,div) {

obj = document.getElementById(div);

be = document.getElementById(be);

if (be.checked == true) {

obj.style.display = "block";

} else {

obj.style.display = "none";

}

}

</script>

<input type="checkbox" name="be1" id="veg_datum2" value="male" onclick="datum('veg_datum2','datumm');">

<table>

<form name="myForm" action="demo_form.asp" method="post">


<tr><th>Name: </th><td><input type="text" name="fname"></td></tr>

<tr><th>event megadásának dátuma: </th><td><input type="checkbox" name="be2" value="male" onload="datum('datumm');"></td></tr>

<tr style="display:none" id='datumm' name="asd"><th>dátum:<th><td><input type="text" name="datum" value="2017.01.26 20:10"></td></tr>


<input type="submit" value="Submit">

</form>

</table>



2017. jan. 27. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A be2-nek nincs onclick eseménykezelője, csak onload, abban is csak az obj paramétert adod át.
2017. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is észrevettem és most erre írtam át, de így sem jó:

<script type="text/javascript">

function datum(be,div) {

obj = document.getElementById(div);

be = document.getElementById(be);

if (be.checked == true) {

obj.style.display = "block";

} else {

obj.style.display = "none";

}

}

</script>

<input type="checkbox" name="be1" id="veg_datum2" value="male" onclick="datum('veg_datum2','datumm');">

<table>

<form name="myForm" action="demo_form.asp" method="post">


<tr><th>Name: </th><td><input type="text" name="fname"></td></tr>

<tr><th>event megadásának dátuma: </th><td><input type="checkbox" name="be2" id="veg_datum" value="male" onclick="datum('veg_datum','datumm');"></td></tr>

<tr style="display:none" id='datumm' name="asd"><th>dátum:<th><td><input type="text" name="datum" value="2017.01.26 20:10"></td></tr>


<input type="submit" value="Submit">

</form>

</table>

2017. jan. 27. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg hogy mi a hiba, de általánosságban sokkal jobban jársz, ha egy eseménykezelőhőz kötött függvény paraméterlostájában az id-t this.id-ként adod át egy aima 'strig' helyett. Pl ha módosítod a tag id-jét, akkor nem fog előfordulni az az eset, hogy a paraméterlistát esetleg elfelejted. :)
2017. jan. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy console.log-ot tegyél a datum függvénybe, ami kiirja a paramétereket (obj, be). Mit ír ki?

Tehetnél egy breakpointot is az elejére, hogy lásd, mi történik.

2017. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!