Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Freelancer webfejlesztők!...

Freelancer webfejlesztők! Leírnátok milyen egy átlagos napotok, milyen egy-egy projektmunka, és átlagosan mennyit kerestek?

Figyelt kérdés

2017. márc. 27. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Átlagos nap: ülsz a gép előtt és kódolsz, meg néha anyázol egy jót. :P

Projektmunka ugyanaz, csak ott lehet szidni a többiek rossz kódját is.

A fizut meg nem fogja neked senki megmondani, egyrészt mert nagyon változó, másrészt mert miért mondanánk meg?

2017. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak egy kb összeg érdekelne, hogy átlagban mégis mire lehet számítani.
2017. márc. 27. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos nap: Gép előtt ülök, programozok, telefonon érdeklődőkkel beszélek, tárgyalok.

Ha van megrendelés szerződés írás, sokszor hozzá még egy alap specifikációt is én írom meg a megbeszélés alapján.

Átlagosan Nettó 2500 Ft/óra, vagy is pontosabban ennyivel számolok árajánlat tételkor.

Ebbe beleszámolok mindent, a szerződés írástól, programozásig mindent... + 30% a nem kiszámítható extra időre.

De ezen felül vannak saját projektek, saját portálok, amiből jönnek más jellegű bevételek, attól függetlenül is hogy pl. 1 hónapig hozzá se nyúlok.

Adózás után tipikusan nettó 300 és 400 között marad, van mikor kicsit több van mikor kevesebb.

A leggyérebb hónap mikor semmit nem dolgoztam, akkor nettó 200 ezer volt, a legjobb amikor napot csak fényképen láttam (nyáron), nettó 2.5M volt.

(Azon a nyáron nem barnultam sokat)

2017. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld ujj! :)
2017. márc. 27. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Nettó 2500 óránként nem kevés egy kicsit? Ahhoz képest, hogy milyen idegtépő tud lenni egy-egy ügyfél.

Persze itthon minden "olcsóban" akarnak, szóval örülhetsz, ha ennyit kapsz. Inkább külföldre érdemes bedolgozni.

2017. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nettó 2500 Ft/óra díjon elhallgatom az ügyfélt. :-D

Bár volt aki felháborodott hogy plusz 40 órát kiszámláztam mint extra tanács adás díjként.

De némi háborgás után elfogadta, mert tényleg fenntartott annyi ideig.

2017. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyeztetéseket, ajánlatadást, betanítást, stb. nem mindenki számlázza ki, úgy van vele, hogy belefér a projekt árba, pedig ezek is idők, amik néha többet elvisznek, mint maga a konkrét munka. Az ügyféllel csacsogás pedig gyakran nem épp a legkellemesebb része a munkának. Ha már eleve az elején tudja az ügyfél, hogy mennyi egyeztetés-, betanítás idő van az árban és minden további plusz pénz, akkor lényegretörőbb lesz ő is.

Ettől független a 2500/óra tényleg karcsúnak tűnik, de te érzed.

Mikor elkezdtem webolalakkal foglalkozni, akkor volt hogy az ügyfél felfelé alkudta az árat. :D Pedig egyszerű, pár oldalas weboldal volt. kb. 10 éve mondtam rá főiskolásként 60 ezer Ft-ot. Aztán megkérdezte, hogy elég annyi rá, nem lesz kevés? Jólvan mondom, akkor legyen 80 :D

2017. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!