Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom egy html szövegbe...

Hogyan tudom egy html szövegben a betű méretét dinamikusan változtatni a szöveg hosszának függvényében?

Figyelt kérdés
Van egy fix szélességű div-em, ennek a tetején egy sorba kéne kiférnie a szövegnek úgy, hogy ne lógjon túl. Csakhogy a szöveget egy script változtathatja és a hosszabb szövegek vagy kilógnak a dobozból (vagy overflow: hidden esetén a vége nem látszik) vagy két sorba kerülnek. Hogyan tudom dinamikusan lekicsinyíteni a betűméretet, hogy a szöveg szélessége mindig a div szélessége maradjon?
2017. márc. 28. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy fix írógép típusú betűt használsz, és leosztod a szöveg hosszával.

Vagy JS -el végig próbálod hogy mekkora betű esetén fér még bele és addig növeled.

2017. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy ez nem jutott eszembe... Mármint a js... Köszi :)
2017. márc. 28. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá, hogy ez cefet igénytelenül fog kinézni.
2017. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

font-size:large...

chrome console listázza neked ha css tul viewerben beírod ezt

element.style{

font-size:

}

2017. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!