Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Domain név foglalás: a . Info...

Domain név foglalás: a . Info vagy a . Co.hu végződés a jobb?

Figyelt kérdés
Egy adott domain nevet akartam lefoglalni, de sajnos már a com-os, hu-s és net-es végződés is foglalt. Ezek után melyik lehet még kevésbé rossz? Melyiket választanátok? Csak magyar a célközönség.
2017. ápr. 6. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:

1) Vagy felkeresed és megvásárlod a domaint

2) létezik még .net, .org, .eu


Most mi a domain cím végződés, az lényegében lényegtelen. Nekem legalább is, mert egy magyar nyelvű oldalt, külföldön relatív kevesebben fogják olvasni. :)

2017. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem találom a WHOIS adatokban a .hu tulajdonosát. A .com meg valami külföldi ügynököknél van, ahol min. 500 euró a licit alja...

Ezért is kéne valami más. A .net már foglalt, ahogy a .eu is.

2017. ápr. 6. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a kettő lehetőségből inkább .info

Bár ez is inkább az oldal jellegétől függ.

De az eddig felsoroltakon kívül van még tucatnyi lehetőség, ami szóba jöhet, pl. .biz

2017. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A domain egy weblap esetén nagyon nem mindegy.
2017. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mert?


.hu mögé más IP-t tesz?

mint mondjuk a .eu mögé?


Technikai oldalról tökmindegy. Hogy marketing oldalról mi a probléma, az engem nem érdekel mint informatikust. :D

2017. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, ha lehetséges, akkor válassz más címet. A .co.hu, .xzy, .info domaineken lévő oldalak általában nem megbízhatók, ezért a felhasználók egy része megtanulta, hogy vigyáznia kell az ilyen címekkel.


Persze ugyanúgy lehet egy .hu, vagy .com domain alatt is valamilyen ártó jellegű oldal, de a felhasználók nagyobb bizalommal tekintenek a megszokott végződésekre.

2017. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezeken a végződéseken kívül még a kötőjellel elválasztott verzió lenne opció, de az meg SEO szempontból problémás. Akkor egy egybeírt összetett szót választanék ketté a kötőjellel, ami meg azért nem szerencsés.
2017. ápr. 6. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:
autobuszvezeto.hu foglalt, akkor lehet még pl. profi-autobuszvezeto.hu
2017. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
LOL, a [link] -t csak poénból írtam. xĐ
2017. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!