Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet módosítani az...

Hogy lehet módosítani az adatbázisban (php, MySQL)?

Figyelt kérdés
Létrehoztam egy táblázatot MySQL-ben, php-val kiírattam és mindegyik sorba tettem egy módosít linket, amely az adott sort (rekordot) módosítja, elnavigálva egy update.php?id=... oldalra, az URL-ben megjelenik az adott rekord azonosítója. A kérdésem: Mit kell megadni a form attribútumlistájában? Illetve az SQL utasításban? Mert jelenleg nem módosít semmit. Próbálkoztam már $_GET["id"]-val, de nem volt jó.

2017. máj. 7. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A leírás alapján "jó"-nak kellene lennie. Jó lenne látni a kódot.
2017. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
2017. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit kell megadni a form attribútumlistájában?

— Azokat az információkat, amiket a módosítást végző függvényed használ.

Illetve az SQL utasításban?

— Az UPDATE SQL parancsot nézd meg.

Mert jelenleg nem módosít semmit.

— Valamit biztos rosszul csináltál. De senki nem tudja megmondani mit, ha nem osztod meg a kódod.

Próbálkoztam már $_GET["id"]-val, de nem volt jó.

— Arra pedig szükség lesz, csak kevés.

2017. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az adatbázis buszokat tárol (rendszám(id,PK), tipus, telephely, ev).

Az SQL query: mysqli_query($link,"UPDATE Busz set Rendszám='$rsz',Tipus='$tip',Telephely='$tlph',Év='$ev' where Rendszám=$_GET[Rendszám] ");


Erre az oldalra egy Módosít linkkel visz el a honlap.

A mdosítás egy táblázat minden sorában megjelenik az adott busz adatai mellett:

...<td><a href='update.php?Rendszám=".$row['Rendszám']."'>Módosít</a></td><...

2017. máj. 8. 16:43
 5/7 A kérdező kommentje:
A "Módosít" után </a> van, nem &1. Ezt rosszul másolta be.
2017. máj. 8. 16:45
 6/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

a rendszám értékét a WHERE -nél is tedd ' ' jelek közé.

mysqli_query($link,"UPDATE Busz set Rendszám='$rsz',Tipus='$tip',Telephely='$tlph',Év='$ev' where Rendszám='$rsz' ");


Nagyon rossz ötlet az ékezetes mezőnevek használata, én a helyedben elhagynám őket. az űrlapba se használj, linkeknél se használj ékezetet, ugyanis a böngésző azokat átalakíthatja.

2017. máj. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

#6 -os vagyok: még annyi adalék, hogy egyből $_GET vagy $_POST változókat ne tégy bele SQL parancsba, mert SQL injection is bekövetkezhet, illetve ha ' jelekkel van teli az adat, szerverbeállítástól függően SQL hibát okozhat, és nem megy végbe a módosítás.

használd a mysqli_real_escape_string() függvényt szövegek esetén, tisztán számokra meg használhatod a 'cast'-toló függvényeket, pl az intval() függvényt.

2017. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!