Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Blogok esetében hogy is van...

Blogok esetében hogy is van ez pontosan?

Figyelt kérdés
Szóval ha valaki vásárol egy domain nevet(mondjuk .hu-sat), akkor elvileg a whois-szal le lehet ugye kérdezni a személyes adatait. (Legalábbis én ezt olvastam.) Kérdés, ki lehet-e kerülni ezt valahogy? Mi van ha én nem akarom, hogy mindenki lássa, kihez tartozik a tárhely, csak egy e-mail címet szeretnék megadni... ?

2017. máj. 8. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lesz .hu-s domained.
2017. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, könnyedén elképzelhető, kérdésem az lenne - és előre is elnézést, ha nagy baromság vagy triviális - de ha .com-os domaint választok, akkor lesz-e bármilyen hátrányom lévén, hogy magyar nyelven publikálok majd?
2017. máj. 8. 19:00
 3/11 2*Sü ***** válasza:
Ha törvénybe ütköző tevékenységet folytatsz, akkor a hatóságok – ha akarják – így is, úgy is fel tudják fedni a kilétedet. Ha nem folytatsz törvénybe ütköző tevékenységet, akkor meg nem lesz belőle semmi károd. Sőt esetleg még előnyöd is származhat belőle. (Például a cég, ahol dolgozom, kitalált egy jól csengő márkanevet. De a domain név foglalt volt, viszont láttuk, hogy két éve nincs tartalom az oldalon. Kikerestük a domain tulajdonosát, így megkaptuk az elérhetőségét, és megvettük tőle a domain nevet, olyan áron, amivel szerintem ő is bőven jól járt.)
2017. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szándékozom törvénybe ütköző tevékenységet folytatni, mindössze védeni szeretném a privátszférám, úgy vélem egy e-mail cím elegendő ahhoz, hogy valaki megtaláljon... de a fent írt kérdés még adott. :)
2017. máj. 8. 20:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Van egyes szolgáltatók, akik csak a nevedet kérik el meg a személyi számodat. A többit saját maguk címére írják, hogy ne kelljen vele bajlódni.


pl.: FORPSI ilyen. Ez Easy tárhelyet vettem róluk 2 évre előre, ~12ezer de benne van a tárhely és a domain is. Ez volt szombaton. Vasárnap délután üzemelt minden, és a Whois-ben csak a nevem volt, semmi más ami az enyém. Domain .hu-s.

2017. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajnos ez nem jó, mert mint említettem, e-mail címen kívül minden adatot el szeretnék rejteni.
2017. máj. 8. 23:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyes szolgáltatóknál kérheted a whois eltejtését, így csak a hatóságoknak adják ki, de ez pénzbe kerül, nem tudom hogy van-e .hu-s szolgáltatásnál is, és állítólag van hogy nem is működik a dolog.
2017. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A .com meg az ilyen nemzeti domain neveknél van lehetőség egy kis plusz pénzért elrejtetni a privát adataidat. Ez kb évi +2-3 ezer forint. Az, hogy magyar a blogod de .com-os a domain neved nem sokat számít, maximum ha valaki kicsit jobban hozzáértő nézi, akkor a webcímed alapján arra következtethet, hogy angol az oldal, de ezen kívül nem sok minden ami hátrány lehet.
2017. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor eldőlt, mindenképpen .com-os lesz, esetleg ha tudnál konkrétat ajánlani akiknél élhetek ezzel a lehetőséggel 2-3 ezer forintért... ?
2017. máj. 9. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyik domain regisztrátornál van ilyenre lehetőség, ahol lehet nemzetközi domain nevet venni, de személy szerint a legnagyobbat ajánlom a godaddy-t (nem magyar). Amikor veszed a domain lesz olyan lehetőség, hogy kéred-e a "Privacy Protection"-t. Ez alapból be lesz jelölve.
2017. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!