Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy webfejlesztőnek mely...

Egy webfejlesztőnek mely szoftverekre van szüksége?

Figyelt kérdés

Milyen programokat használjon egy kezdő és egy fullstack webfejlesztő/programozó? Milyen szoftverek kellenek frontend és backend munkához? (Gondolok itt kód- és képszerkesztőkre, stb.) Melyek a legjobb és legmodernebb technológiát használó szoftverek? Amennyiben webfejlesztéssel foglalkozol, Te mit használsz?

Konkrét programnevek érdekelnek. Ha van időd, magyarázatra is kíváncsi vagyok.


A válasz(oka)t előre is köszönöm!



2017. jún. 13. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Először is azt kell tudni, hogy nagyon sokféle webfejlesztő létezik. Sitebuildertől webalkalmazás fejlesztőig, Pythontól C++ig, Joomla, Wordpress, Squarespace, rengeteg járható út van, mindet a "webfejlesztő" címszó alá sorolják az emberek, holott elég különböző munkát látnak el.


De akkor mondok egy példát, amivel nekem van tapasztalatom, én webalkalmazást fejlesztek, szerver oldalon C#-ot használok, kliens oldalon pedig egyik projekten KnockoutJS, másikon pedig React. Az alábbi programokat használom napi szinten:


Visual Studio Community -> szerver oldali fejlesztéshez

RoslynPad -> algoritmusok, ötletek gyors kipróbálása

Visual Studio Code -> kliens oldali fejlesztéshez

Microsoft SQL Server Management Studio, MongoDB -> adatbázis kezeléséhez

Cmder -> használható command line windows-ra

npm -> javascript package manager

Webpack -> javascript build tool

Google Chrome -> böngésző

React Developer Tools, ReduxDevTools, Knockout Context Debugger -> Chrome kiegészítők

GIMP -> képszerkesztés

Inkscape -> SVG szerkesztés

2017. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek más.
2017. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

LinuxMint -en dolgozom.

Fájlkezelésre DoubleCommander -t,

Grafikai szerkesztéshez Gimp -et,

Program kód készítéshez SublimeText -et használok.

Magát a weboldalakat helyben Apache2 + php7 -en tesztelem.

Adatbázisnak MySQL -t használok, annak adminisztrálásához phpMyAdmin -t.


Munkám során használok kész lib -eket is, de ha lehet kerülöm a nagy lomha dolgokat.

Csak olyanakot használok amik kicsi és gyorsítják a működést.

Pl. JS -hez jQuery -t és ha muszáj a jQuery UI -t használok.

Van helyi verzió Offline munkához, de éles szervren CDN -ből megy.


Android Alkalmazásokhzo, felület teszteléshez pedig Android SDK -t használok, annak emulációit.

App Fejlesztéshez Cordova ami egyszerűsíti, és hozzá JAVA -ban lehet írni plugint ha kell valami natív ami egyedi.

2017. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 M_Lajos ***** válasza:
100%

Nekem meg egyeznek a tooljaim a #3 válaszolóval, kivéve annyit, hogy én Windowson dolgozom és Atomot használok.


Aki lepontozta az elsőt az miben nem értette egyet? Abba, hogy sokféle webfejlesztés létezik vagy abba, hogy hazudott, mert nem olyan alkalmazásokat használ? xD

2017. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindenkinek zöld pacsit adtam. :D

2017. jún. 14. 21:35
 6/8 2*Sü ***** válasza:

Megszokásból (illetve részben kényszerűségből, részben kényelemből) Windowson dolgozom.


Kódolás: PHPStorm

Fájlkezelés, FTP: FAR Manager

Képszerkesztés: Adobe Photoshop

Adatbázis böködéshez: MySQL Workbench (Mondjuk erre is alkalmas a legtöbb esetben a PHPStorm, de valahogy az nem annyira áll kézre.)

SSH terminál: MobaXTerm

Kávészünetben dobjunk össze valami látványosnak mondható statikus oldal, amit később le tudok tagadni: Artisteer


+ böngészők (alapból Chrome)

2017. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért jobb felület a Linux? (bár talán ezt már másik kérdésként kéne kiírnom)
2017. jún. 15. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jobb, csak másra való.


Ha úgyis Linux szerveren fog futni az alkalmazásod, akkor könnyíthet a dolgon, ha alapból azon fejlesztesz. Már egyre több szolgáltatás/weboldal fut Windows szerveren (talán 20-30%), de még mindig a Linux dominál a web világában.


Windowson volt egy olyan bug régebben, ha túl hosszú egy elérési út, akkor nem tudta megfelelően kezelni. Ez elég bosszantó volt npm használata esetén, mert ott gyakori volt a mélyen egymásba ágyazott könyvtárszerkezet. Ezt Win10 alatt már kijavították, nem tudom, hogy 7, vagy 8 alatt létezik-e még.


Ezen kívül sokaknak jobban kézre áll, vagy más meggyőződésből használják, ami nem feltétlenül kötődik közvetlenül a webes fejlesztéshez.


Ha nem használsz Microsoft technológiákat (.NET Core-t kivéve), akkor teljesen mindegy, hogy milyen platformon fejlesztesz ezen a szakterületen, ugyanúgy használhatsz Mac-et, Linuxot, vagy Windowst is. Általában a megfelelő eszközt kell kiválasztani az adott probléma megoldására.

2017. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!