Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Segítene valaki, mert komoly...

Segítene valaki, mert komoly problémáim akadtak PHP és HTML közti különbségekkel?

Figyelt kérdés

Tehát arról lenne szó hogy egy ideje foglalkozom weblapkészítéssel és van pár dolog amit nem értek és értékelném ha egy hozzá értő elmagyarázná nekem.Én idáig HTML-ben csináltam statikus oldalakat de úgy gondolom ideje lene PHP ra váltani mert szeretnék egy Gyakorikerdesek szintű oldalt csinálni.Viszont hogy ezt elkezdhessem pár alap dolog megértésére van szükség.

1.Igaz-e hogy HTML-ben csak statikus oldalakat lehet csinálni és hogy Dinamikus tartalmúakat PHP,AJAX,JAVA stb.-al lehet csak?

2.PHP programozáshoz mit használjak? :Notepad++-t vagy Dreamweaver CS4-et(statikus oldikat DWben nyomattam de azon belül a framek megoldása igen necces..

3.PL.: Notepad++-ban hogyan hozzák a programozók létre az oldi designét ha csak Code felület van?

4.Mikor elkészítettem a PHP oldalt mindenképp szükségem van-e adattárolókra mint pl.: a MySQL, és mi ezeknek a szerepük?

Nagyra értékelném a segítségeteket előre is TY


2010. máj. 20. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
2. Én a Notepad++-t használom.
2010. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A 4.-re: ha adatok kellenek a látogatókról, pl. statisztika, vagy egyszerűen, ha a példádnál maradunk, a kérdéseket akarod tárolni érdemes nem file-ban hanem adatbázisban, MySQL-ben tárolni. De ide teheted a jelszavakat, felhasználó neveket amiket a beregisztrált látogatóid adnak meg. Felhasználói feltételek, az oldaladhoz szükséges GYIK kérdései, válaszai.

Mellékesen a 3.-hoz: én phpDesigner-t is használok.

2010. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs az előző vagyok. Nem 3. hanem 2. kérdésre válaszoltam a végén.
2010. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kszi szépen a válaszokat!Az az igazség hogy egy olyan oldalt tervezek aminek a felépítése nagyban hasonlít a Gyakorikerdesek.hu-éra mert a lényege az lesz hogy egy fórum lesz amibe a beregisztráltak topicokat nyithatnak a látogatók pedig hozzászólhatnak.Persze elvileg eben is lesz statisztika,szavazás,számláló stb.
2010. máj. 20. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:

1: igaz, a HTML leíró nyelv

2: notepad++ vagy hasonló.. frameket meg felejtd el

3: egyszerűen, mivel vágják, hogy mi micsoda. A tipikus menete: kódolás és böngészőben csekkolás, majd újra ez.

4: ha akarsz adatokat tárolni, akkor szükséged van.. Egy Gyakorikérdésekhez hasonló oldalon például nagyon is kell

2010. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél!
2010. máj. 21. 16:15
 7/10 anonim ***** válasza:

13:29-es ne mondj már baromságokat. Ha valamihez nem értesz ne szólj bele. Hallottál már HTML 5-ről? az eléggé dinamikusnak tűnik nekem.


Másik. Ha valaki Notepad++-ban csinálja a dizájnt, az büszke lehet magára. Én örülnék annyi időnek, amennyit azzal el lehet cseszni.

2010. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

20.33-as, fejtsd ki kérlek, hogy mi a problémád. Igen, hallottam a HTML 5-ről, amiben remélem tudod minek a rövidítése a HTML. Remélem azzal is tisztában vagy, hogy mik számítanak statikus illetve dinamikus oldalaknak.


Ha valamihez hülye vagy, maradj csendben, de legalábbis ne oktass ki másokat.

2010. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másik. Minden kezdet nehéz, de egy idő után nagyon gyorsan lehet notepad-szerű programokkal is sitebuildelni. Ha neked sok idő, az nem azt jelenti, hogy másoknak is, csak esetleg te vagy gyakorlatlan.
2010. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek:)
2010. máj. 23. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!