Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Bűn, ha én egy másik honlapról...

Bűn, ha én egy másik honlapról szedek le szövegeket, hogy kiegészítsem a saját honlapomat?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Bibliai értelemben nem, büntetőjogilag igen.
2017. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a szerzőtől engedélyed akkor nem.
2017. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerinte,bár elvileg igen,de gyakorlatilag szerintem inkább ez úgy működik,hogy inél hosszabb és egyedibb a másolt szöveg,annál inkább problémásabb.
2017. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb gond a duplication.
2017. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Bűn? Ugyan. Akkor mi van a zenészekkel, doktort írókkal, politikusokkal...stb. És mi van a egymást utánzó keresztény pásztorokkal???

Régen irodalomból csak saját gondolatokat írtál??? Ugye nem.

2017. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktak ilyen esetekről a honlapokon rendelkezni. Nézz rajta körül! A forrásmegjelölés témájának is nézz utána!

Más tollával ékeskedni egyébként minimum nem illik.

2017. júl. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni jogvédelmi rendelkezések a honlap impresszumában vagy lábjegyzetében. Ha nincs akkor minimum illik meghivatkozni ott ahol felhasználod, hogy honnan van az adott szakasz, és kérésre le kell venni, ha neki nem tetszik, hogy milyen kontextusba tetted.
2017. júl. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A Tengerész válasza:
Nem vagyok jogász, de az én jogérzetem szerint ha megnevezed a forrást akkor nem bűn. Ha azt az érzetet kelted az olvasódban, hogy a saját szöveged akkor igen.
2017. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2*Sü ***** válasza:

Azért ez nem teljesen így van. Bármilyen szellemi termék – kép, zene, festmény, könyv, írás – esetén a szerző rendelkezik az összes szerzői joggal. Például ha valaki feltölt a Youtube-ra egy videót, az nem válik szabad prédává, ott csak megtekintési jogot kaptál, illetve a Youtube feltételei miatt – ha a feltöltő nem tiltja le kimondottan – jogosult vagy a videó beillesztésére, linkelésére is. A szöveg már kicsit problémásabb. A szerzői jog mindenesetre megfogalmaz bizonyos jogosultságokat, amik a szerző írásbeli engedélye nélkül is gyakorolhatóak. Ilyen például az idézés, az átvétel, a magáncélú másolat. Illetve itt nem lényegtelen ezeknek a felhasználási célzata, például nonprofit oktatási célú felhasználás, tájékoztatási célú felhasználást. Továbbá nem lényegtelen az sem, hogy ebből te szerzel-e hasznot, vagy sem. Szintén nem lényegtelen, hogy a felhasználandó tartalom pontosan micsoda, egy novella egészen más, mint egy hír, egy sajtótájékoztató anyaga, vagy egy nyilvános előadás.


Úgy összességében a törvénykezés célja az, hogy megengedje az eredeti mű felhasználását akkor, ha az indokolt, ha ez kiegészít, értelmezhetővé tesz egy új szellemi produktumot. De tiltja azt, ha az új szellemi produktum az eredeti produktumból származik, ha nélküle „üres”, nem ad hozzá új tartalmat.


Ha innen-onnan veszel át mondjuk cikkeket – forrásmegjelenítés ide vagy oda –, akkor az problémás, hiszen az általad gyártott tartalom – mondjuk egy honlap – ezekre alapoz, ez a gerince, enélkül nem lenne tartalma. (Persze itt sem lényegtelen, hogy hírekről, cikkekről, blogbejegyzésekről, vagy miről van szó.) Megint más, ha írsz mondjuk egy esszét, blogbejegyzést, és abban idézel mondjuk egy cikkből, hírből, hogy értelmezhető legyen az, amit TE írsz.


A kérdés tehát, hogy pontosan mit akarsz csinálni, milyen jellegű tartalommal.

2017. júl. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!