Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » WAMP szervert, hogyan lehet...

WAMP szervert, hogyan lehet kiengedni internetre? Valaki letudná írni, hogy hol és mit kell átírni hozzá a konfigban?

Figyelt kérdés
Segítség kellene, tudom, hogy nem túl biztonságos dolog, de prezentációhoz kellene az otthoni wamp szerómat kiengedni netre, hogy hozzáférjek. (sulihoz). valaki leírná, hogy hogyan kell bekonfigurálni? felhasználónév és jelszó kellene hozzá, teljes hozzáféréssel, hogy ne rootként menjen ki.
2010. máj. 26. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
a routereden kell nyitnod hozzá egy portot, pl 80. Az, hogy felhasználónevet kérjen, csak a html-en, vagy php-n múlik.
2010. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

?????

Nagyon kezdő vagyok... :D

nem az oldalra szeretnék csak felhasználóneves belépést, hanem magához a szerverhez... vagy nem értettem meg amit írtál.

A hogyan érdekelne, mert értem amit leírtál, csak nem tudom megcsinálni

2010. máj. 26. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a suliba kell simán felrakod egy pendrivera az egész mappát és onnan indítod el az egészet a suliban...


Amúgy milyen windows-od van?

A tűzfal beállításainál engedélyezni kell. Ha van saját tűzfalad, akkor sem elég csak abban engedélyezni, a windows automatikusan blokkolja a 80-as portot. (feltéve, hogy be van kapcsolva a win tűzfala.)

Win7nél a tűzfal beállításainál van ilyen:Allow a program or feature (...) bal oldalt majd ott van add gomb, ahol is kiválasztod az apache mappjájából a httpd.exe-t, majd a másik gombon kiválasztod, hogy nyitva legyen publikus kapcsolatoknak is.

XP-n ez máshol van. Azt hiszem jobb klikk a local area connectionre (vagy amin működik az interneted) majd firewall fül és ott van egy gomb, ahol megjelenik egy lista az engedélyezett kapcsolatokból, van benne egy http is, azt kell bepipálni.

Ha van routered, akkor annak is van tűzfala, ott is be kell állítanod. (A 80-as portot)

2010. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Root-ról beszélt, tehát linux... A 80-as bejövő TCP portot kell engedélyezni. Ugye van a WAMP szerverből linuxos?? :I
2010. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Win 2003-as Szerver Edition virtuális!!! gépen van, arra van telepítve wamp szerver. A pendrive-os megoldás nem megy, mert php-s az oldal.

2010. máj. 27. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Virtuális... itt a gond.

Miért nem rakod fel a WAMP-ot rendesen, nem a viruális rendszerbe? Vagyis ha jól tudom már egy ideje XAMP a neve. 20 megát foglal

Utolsónak: onnan gondoltam, hogy Windowsos, mivel WAMP, és nem LAMP vagy mik vannak még... :)


Amúgy meg kell működjön pendriveról is...

[link]

2010. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani :D
2010. júl. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!