Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tartalomkezelők vs. Saját kód?

Tartalomkezelők vs. Saját kód?

Figyelt kérdés

Friss diplomás webfejlesztő vagyok. Saját magam megírni kisebb-nagyobb oldalakat nem jelenthet gondot. Egy ehhez hasonló oldal megalkotása sem lenne túl nagy dió számomra. Igyekszem haladni a korral, megtanulni az új technológiákat, de a tartalomkezelőkkel szemben elég előítéletes vagyok.


Sok helyen említik a Drupalt meg Joomlát, hogy milyen jók. Szerintetek érdemes megtanulnom valamelyiket? Mivel tudnak ezek többet, mint egy saját kezűleg írt php kód?

Egy színvonalas honlapot egyáltalán érdemes Drupallal és társaival megszerkeszteni? Olyan erőltetettnek tűnik.


2010. máj. 28. 13:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Lemaradt: Azt hiszem ezeknek vannak sablon dizájnjai, de ez is olyan dolog, hogy ha kell letöltök (vagy fizetek) netről egy sablont és ráhúzom a kódomra,
2010. máj. 28. 13:32
 2/15 anonim ***** válasza:
Sajat velemenyem szerint annyival jobbak hogy elegge leegyszerusitik a kesobbi szerkesztest.
2010. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Web-programozónak tanulok és a tanáraim mind azt mondják, hogy hanyagoljuk az ilyen drupalszerűségeket, mivel ha komolyabban foglalkozunk ilyennel, magunk is tudunk megfelelő weblapokat készíteni, sőt még biztonságosabbat is.

Ebből egyértelműen kiveheted véleményem.


Üdv.: m

2010. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is webfejlesztő vagyok és én is magam írom az utolsó karakterig a kódjaimat, de azért számomra logikus az előnye ezeknek a keretrendszeres cuccoknak.

Ha belegondolsz a weboldalak 90%-a egy sablonra épül (főoldal, egy-két szöveges-képes aloldal, képgaléria, vendégkönyv, elérhetőségek, stb.). Ezenkívül egy jó design. És mivel már 7 éve a szakmában dolgozom, így jól tudom, hogy a megrendelőnek minden jó minőségben, most azonnal ( esetleg tegnapra :-) ) és olcsón kell. Ha ezeknek meg akarsz felelni, akkor nem foghatsz neki minden egyes honlapot kézzel végigpötyögni, mert nem leszel versenyképes. És az ilyen sablonos egyszerű oldalak elkészítésére teljesen jók ezek a tartalomkezelős cuccok, ha értesz hozzá..

Bár az is tény, hogy találkoztam már kivétellel is. Azok a szívatós részek.

2010. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Esetleg jobban jársz egy általad készített tartalomkezelővel... nem olyannal mint a drupal, hanem egy sablonnal, melyet kisebb nagyobb változtatásokkal alkalmazhatsz a legtöbb oldalra...

pl. készitesz egy webshopot, annak a fő részét meghagyod magadnak, mikor nincs munka fejlesztgeted, így a következő megrendelőnek, akinek webshopp kell, csak ezen módosítasz az ő elvárásai szerint....

2010. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm az eddigi válaszokat.


Úgy döntöttem, hogy akkor belekóstolok ebbe a Drupalba, legalább egy erősebb alapszinten, hogy mit is tud és képben legyek, ha muszáj lenne tartalomkezelőhöz nyúlnom. Van is jó Drupalos jegyzetem.

2010. máj. 28. 14:16
 7/15 A kérdező kommentje:

87%-os előző válaszolónak: Igazad van, az is egy jó ötlet ha különböző felépítésű minta oldalakat készítek. Esetleg esetleg több kész kompakt kódokat (fórummotor, login stb.)

Ez irányba is lépéseket teszek. Köszi a válaszod.

2010. máj. 28. 14:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Na igen. Jön a megrendelő, hogy kell honlap. Mondom neki, hogy akkor legyen 60e Ft. Azt mondja nem, az sok, legyen olcsóbb, mert a Gyuszi mondta, hogy ő olcsóbban is meg tudja csinálni, szóval akkor ő inkább a Gyuszihoz megy. Akkor azt mondom neki, oké, adja oda a logóját ha van, mondja meg milyen színekből álljon a honlap és mondjuk redukáljuk le az árat 30e Ft-ra. Felrakok egy Joomla-t, feltelepítek hozzá pár kiegészítőt, galériát, fórumot, képrotálót, stb... Letöltök egy ingyenes profi, szépen keresőoptimalizált sablont, kicserélem a logót, a színeket, ezt is feltelepítem. Odaadom a már megírt laikusoknak szánt dokumentációt a Joomla kezeléséről, tartalomfeltöltésről és kész. Összesen nagyjából 1 órát dolgoztam 30-40e Ft-ért. Hát nem gyönyörű?
2010. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez fantasztikus:))


Te inkább a Joomla-t ajánlanád? Próbáltad már a drupalt is?

2010. máj. 28. 14:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak tapasztalatlan amatőrök érvelnek a tartalomkezelők ellen.

Inkább Drupal, mint Joomla. Bár pár új modult kell telepíteni az alaprendszerhez, hogy kényelmes legyen.

2010. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!