Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress telepítés miért nem...

Wordpress telepítés miért nem indul? Nem fut a php.

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy informatikus géniusz, de elolvastam kb mindent, amit találtam a telepítésről, és nem jutottam előrébb. A host szerveren rendelkezésre áll az adatbázis (msql), valamint átírtam a config fájlt. Elvileg mindennek működnie kéne, mégis hibaüzenetet dob ki, hogy:

<h1>Error: PHP is not running</h1>

<p>WordPress requires that your web server is running PHP. Your server does not have PHP installed, or PHP is turned off.</p>


Ez pontosan mit jelent? Mit csináltam rosszul?



2017. okt. 7. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ennél nehezen lehetne egyértelműbb és segítőkészebb a hibaüzenet.

Fordítsuk le magyarra ezt a pár szót?

2017. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a webhelyen ahova feltöltötted nincs megfelelő PHP támogatás. Nézd meg a leírását és, hogy a wordpress minimum milyen verziót igényel.
2017. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy "Hello World" php-t próbálj működésre bírni, mielőtt wordpress-t telepítesz.
2017. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább bízd rá a feladatot egy webfejlesztőre, elvégre azért vannak. Ehhez te kevés vagy.
2017. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

<?php

phpinfo()

?>


mentsd el és töltsd fel a tárhelyedre pl phpinfo.php

és aztán böngésződ url-be : [link]


majd közöld a üzenetet


#A host szerveren...


Ez pontosan mit jelent?

localhost-n próbálod?

Ha igen akkor (localhost/phpinfo.php)

1. xamp, wamp, stb

ha külön-külön van jelen az apache-php-mysql,

2.akkor nem ártana ezeket "összekötni" vagy töröld és 1-s pont.

2017. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megoldottam, sikerült! köszönöm utolsó! :)
2017. okt. 8. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!