Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weblap kodja az "szellemi...

Egy weblap kodja az "szellemi tulajdon" - akkor is az oldalt osszerako webfejleszto tulajdona, ha mar mas vette at az oldal kezeleset?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdo weboldal szerkeszto vagyok/leszek. Gyakorlatkent (=fizetes nelkul) megkapom egy weboldal menedzseleset par het mulva. Ilyenkor ezt majd betehetem a portfoliomba vagy ez hivatalosan nem az en eredmenyem/tulajdonom, meg ha sok mindent valtoztatok is rajta azutan, hogy atvettem?

A jelenlegi it-ssal meg nem beszeltem.


2017. okt. 13. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a munkaszerződésedben kell benne lennie, de valószínűleg a weboldal szellemi tulajdona a vállalaté, és nem a tiéd. Ettől függetlenül nyugodtan használhatod az oldalt referenciaként, ha valóban te építetted fel az egészet.
2017. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a megbízás útján létrejött szellemi tulajdon szerző jogai a megbízót illetik. Értsd: ha pénzt kapsz hogy egy melót megcsinálj akkor a munkahelyedé amit létrehoztál.

A te esetedben azért se etikus amúgy magadénak vallani, mert lényegében csak szerkeszted, tehát minimum az előző szerzőt(ket) is fel kéne tüntetni amikor te azt referenciaként használnád...

2017. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt en is erzem. Viszont bizonyos reszeket kiragadni belole (amik az en valtoztatasaim) nagyon furanak/"unprofessionalnak" (kicsinyesnek?) tunne egy portfolioban. Mindegy, akkor a cv-mbe majd beteszem, hogy szerkesztettem en is, a portfolipmban meg marad a sajat oldalam - ami sajnos nem egy ceg oldala. Koszi a valaszokat.
2017. okt. 13. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!