Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kellene egy ilyesmi...

Hogyan kellene egy ilyesmi weblapot elkészíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy real-time felületű online szerepjátékos weblapot. Azt kellene tudnia, hogy az oldalra bejelentkezett felhasználó maximum egy 4-5 soros hozzászólást tudjon írni, ez lenne 1 db hozzászólás. Ilyen hozzászólásból pedig EGYMÁS UTÁN, maximum 2 db-ot tudna írni. Utána pedig már (csak) egy másik felhasználó tudna hozzászólást írni, szintén ugyanígy.

Lenne még egy olyan funkciója, hogy az utolsó 50-60 reag-ot visszalehetne olvasni.


Lényegében egy ilyesmi lenne:

[link]



2017. nov. 2. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy kellene ilyet csinálni, hogy vagy leülsz és megtanulsz weblapokat készíteni és legalább egy minimális szinten programozni, vagy pedig megkérsz egy hozzáértőt, hogy csinálja meg helyetted (ingyen vagy pénzért ez már attól függ, hogy milyen viszonyban vagytok).


Ha magadtól akarod csinálni, akkor nem tudod kikerülni (nagyon-nagyon-nagyon optimista vagyok) hetekig, de sokkal inkább hónapokig tartó tanulást, ugyanis nincs olyan varázspálca, ami ezt mindig megcsinálja helyetted.


Ha a jó oldalát nézed akkor viszont tanulsz közben valami hasznosat.

2017. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A weblapot meg tudom csinálni, engemet konkrétam az érdekel, hogy hogyan lehet ezeket a fajta a szövegdobozokat úgy megcsinálni, hogy maximum csak mit tudom én 300 karaktert lehet begépelni egy hozzászólásba, és egy ilyen hozzászólásból pedig maximum 2 db lehet. Melyik ez a parancs vagy kód, amivel ezt kivitelezni lehet. Szövegdobozt azt tudok csinálni van is már, de a maximális (legépelhető) karakterhosszt nem tudom megoldani.
2017. nov. 2. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen szerver oldali nyelveket, frameworköket, technológiákat is ismersz?
2017. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam, nem fog menni anélkül, hogy megtanulnál programozni és (ahogy a másik hozzászóló is írta) megértenéd az egész technológia működését. Amit elképzeltél az sokkal bonyolultabb, mint ahogy gondolod.


De ha szövegdobozt tudsz készíteni, akkor biztos ismered maxlength attribútumot is:


<input type="text" name="usrname" maxlength="10">


szivesen.

2017. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!