Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért preferálják sokszor az...

Miért preferálják sokszor az appokat a weboldalakkal szemben?

Figyelt kérdés
Azért nem értem a dolgot, mert weboldallal sokkal szélesebb közönséget lehet megcélozni, mégis van olyan oldal, melynek a mobilos verziója abból áll, hogy töltsd le az appot, valamelyiket meg csak appon keresztül lehet használni.

2017. nov. 21. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez kőkemény pszichológia, illetve ebből adódóan marketing.

Egy alkalmazás nem is feltétlenül tudatosan, de komolyabb benyomást kelt, mint ha "csak egy weboldal" lenne egy másik alkalmazásban (böngésző).

Másrészt az informatikailag nem túl tájékozottak számára (az átlag internethasználók nagy része ez a kategória) könnyebben érthető, hogy indítsd el ezt az alkalmazást, mint az, hogy indítsd el a böngészőt, írd be ezt meg ezt a címet, és azt használd.

Ezért van az, hogy bár egy alkalmazásnak potenciálisan nagyobb funkcionalitása lehetne, mint egy weboldalnak, a legtöbben még akkor is külön alkalmazást gyártanak, ha az nem csinál mást, csak betölt az adott vállalat szerveréről egy weboldalt.

2017. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 jokat irt.


Ezen kivul ami eszembe jut:

- Nincsen bonyolult cimsor, bongeszomenu, ikonok, visszagomb - csak ugy tud navigalni a user, ahogy a fejleszto szeretne.

- Gyorsabbra lehet csinalni a weboldalnal: nyito-oldal elmentve, rogton megnyilik. Stiluslapok, oldalfelepites, kepek szinten gyorsitotarazva, csak az adatokat kell frissiteni.

- Egy app merete 5-10-50MB is lehet, nem lepodunk meg rajta. A bongeszo ennyit nem fog csak egy weboldalnak fenntartani.

2017. nov. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Én Javát tanulok most az egyetemen és 4 választásom volt...

1. Az interneten kicsi feladatokat csinálok (Hackerrank, leetcode meg ilyenekek)

2. Monjuk JavaFXet tovább tanulva desktop applikációkat csinálok

3. Elkezdek Spring frameworköt tanulni kicsit a webfejlesztésen belül backendre koncentrálok.

4. Elkezdek androidot tanulni és azzal szórakozni a szabadidőmben


Én az elsőt és a negyediket választottam. Sokkal menőbb újra leprogramozni a Flappy Birdet mint csinálni egy blogging engine-t :D


Meg persze a webfejlesztés kicsit telített szakma. Amúgy az appokkal csak szórakozok egyetem mellet ... nem ezzel akarok foglalkozni.

2017. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!