Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Üdv! XLS fájlból hogyan...

Üdv! XLS fájlból hogyan tudnék importálni MySQL adatbázisba? Egy webáruház termékfeltöltési oldalát készítem jelenleg.

Figyelt kérdés

2018. jún. 14. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Nincs rá egy Google találat sem?

Hihetetlen.

2018. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, hogy XLS/XLSX fájlból importálj.

SimpleXLSX -el bár tömbbe lehet rakni sorokat.

[link]

De csomó probléma forrás lehet, pl. függvényeket tartalmaz, túl méretes, és memória limitbe ütközöl...

Exportáld CSV -be, és azt importáld soronként beolvasva, feldolgozva.

[link]

Itt viszont a setLocale() -ra kell figyelni.

setLocale(LC_ALL, 'hu_HU.utf8');

2018. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hello. Én csv -ből csináltam. Az excel-el nem igazán tudod állítani a dolgokat (katakterkódolás, elválasztókarakter stb..). Én open office -t használtam ehhez. A php myadminban van erre külön fülecske. Meg van az mysql -ben is olyan, hogy LOAD DATA INFILE. Az pont erre való kb
2018. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Ne írjuk meg helyetted a teljes áruházat?
2018. jún. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én karbantartok egy programot, ahol van XLS-import, de Javában. Kell hozzá egy driver, és valóban el kell végezni a bemenő adatok ellenőrzését. De vannak helyzetek, amikor ez indokolt, mert a program használói Excelben dolgoznak, és pluszmunka, plusz betanítás, plusz hibalehetőség lenne elvárni tőlük a csv-t.

El tudok képzelni olyan felhasználói oldalt, ahol nagyobb a csv-be alakítás hibalehetősége, mint az xls beolvasásáé. :-)

2018. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 metaxxa válasza:
Nézd meg, hogy az odbc-k között ott van-e a .xls driver a megfelelő 32 vagy 64 bites Odbc-k között, ha nincs ott akkor telepíts egy ms access data engine-t. Utána hozz létre egy ODBC-t az excel filera, valami néven és ezzel a névvel tudsz az ODBC-ra hivatkozni. Az ODBC-t a legtöbb nyelv támogatja. Hajrá. A programozási nyelvtől függ, hogy melyiket kell felrakni, vagyis 32 bites vagy 64 bites programot fejlesztesz, mert ahhoz kell a driver és az ODBC is.
2018. jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!