Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A flexboxxal ismerkedem es...

A flexboxxal ismerkedem es szeretnem a "boxokon" belul ket <p> -t elhelyezni, de vmiert mindig egy sorba rakja. Szoval a <p>-k tartalma megjelenik, de egy sorban vannak "osszenove" Tehat egy <p> lett a kettobol?

Figyelt kérdés

ezek a bealitasok:

CSS .

Mainbox1 { display: flex;

flex-direction: row;

border-bottom: 1px solid #00a400;

color: #00a400;

height: 150px; } .


Boxes1 { display: flex;

border: 1px solid black;

flex: 1; }

HTML: <div class="mainbox1">

<div class="boxes1">

<p>KALUKA</p>

<p>AKULA</p> </div>

<div class="boxes1">

<p>KALUKA</p>

<p>AKULA</p>

</div>

</div>

Tehat igy jelenik meg nekem: KALUKAAKULA

A justify content es a align self/items kodokkal tennem oket kozepre. Mit rontottam el vagy a display: flex "inlineba" helyez mindent? Milyen megoldast javasoltok?



2018. jún. 29. 18:11
 1/6 Drone007 ***** válasza:

Egyrészt a css class nevek és a html classn eveid nem azonosak. Ügyelj a kis és nagybetűkre.

Másrészt a css-ben a class neveket ponttal szokás kezdeni.

Harmadrészt a flex elemeknek (.boxes1) ne állíts be display: flex-et, hacsak nem akarod a <p> elemeket is flexboxként kezelni. Azért teszi egymás mellé őket, mert azokat is flex elemként kezeli, és a default elrendezés szerint egymás után jönnek sorban.


Ajánlom olvasgatásra:

[link]


Nagyon szuper dolgokat lehet csinálni flexbox-szal, de kicsit máshogy gondolkodik, mint azt néha elvárnád, különösen ha méreteket akarsz megadni a belső dobozoknak. Gyakorolj, és menni fog. És mindig használd a böngésződ fejlesztői sávját (Ctrl+Shift+I vagy F12), és ellenőrizd az elemeket a dom struktúrában.

2018. jún. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

@ Drone007


Koszi az informaciot es a linket is.

A HTML CSS alapokkal tisztaban vagyok, nem udom, hogy miert lett nagy betu a kerdeses resz.Illetve a pont is eltunt. Egy kerdesem lenne meg weblapkeszitessel kapcsolatban privatban erdezhetem vagy tegyem itt fel?

2018. júl. 2. 16:25
 3/6 Drone007 ***** válasza:
Írd ki ide, vagy külön kérdésként. Lehet, hogy más is tanul egy probléma megoldásából.
2018. júl. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Beirom ide inkabb :)

HTML/CSS layoutokrol kerdeznek. Vannak a ket hasabos meg harom hasabos ilyen-olyan layoutok.

Ezeknel az elrendezeseknel, ha a fo div-ek meg vannak szerkesztve, mint a header, footer columns stb. A tartalmakat kisebb divekbe helyezik el? Tehat pl a headerbe akarok egy logo-t es egy menusort rakni akkor ezt a ket elemet ket kulon divbe szerkesztem bele a headerbe?

2018. júl. 10. 20:59
 5/6 Drone007 ***** válasza:

Általában igen. Bár a html5-tel érkeztek olyan specifikus tag-ek, amelyek az egyes főbb szekciókat lefedik, mint a header, footer, main, aside, section, article, ...


De ezeken belül a div tag a legkézenfekvőbb elem, amivel tagolni lehet az egyes belső tereket, és nem ritka az elemeken belüli tagolás akár 5-6 szint mélységig.

2018. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. júl. 18. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!