Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress oldalamat Localhost-...

Wordpress oldalamat Localhost-ban hoztam létre, ahogyan a Youtube oktató videót követtem. Hogyan tudnám nyilvánossá tenni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyazazt megcsinalod egy webszerveren
2018. aug. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak sajna full amatőr vagyok. Magyarán gyártsak le egy új weboldalt, csak webszerverrel? Kövessem az utasítását, csak ahol localhost mond, oda webszervert írjak? Véleményed szerint melyik a legjobb webszerver?
2018. aug. 23. 08:41
 3/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Két megoldás van szerintem :


1. Bérelsz egy weblapot valamilyen ilyen jelegű szolgáltatótól (vagy próbálsz keresni ingyeneset) és oda feltelepited a wordpress oldaladat (ingyenesen nem biztos hogy menni fog).

2. A localhoston létrehozott oldaladat, elérhetővé teszed az internet felől, ehhez a következők kellenek :

2.1 : A routeren port foward - ha van router - (80 port a "localhost"-os szerver felé)


Elvileg kész vagy (az oldaladat a internet szolgáltatód által kiosztott publikus IP cimmel érheted el - ha a szolgáltatód NAT-ol akkor nem tudod elérni az oldalad, először érdemes ezt kideriteni: A routerben megnézed a WAN résznél lévő IP cimet, aztán megnézed egy IP cim meghatározó oldalon, pl: [link] , ha egyeznek akkor nem NAT-ol a szolgáltatód): pl [link] ahol az xxx.xxx.xxx.xxx a szolgáltató által Neked kiosztott publikus IP cim. Ha dinamikus IP-t szolgáltat a szolgáltatód, akkor vagy megrendelsz nála statikus IP-t (ha van ilyen jelegű szolgáltatása ez viszont plusz pénz).


Ha ez nem megfelelő, akkor erre is két megoldás van:


2.2.1 : Dinamikus DNS szolgáltató keresése (pl NO-IP.Com), ha a routered tudja valamelyik dinamikus szolgáltató fiókját kezelni akkor csak oda kell beirni a fiók adatait. Ha nem és a "localhost"-os szervered Windows alatt fut akkor a dinamikus DNS szolgáltatóknak áéétalában van programja, ami az IP váltás után az új IP-re irányitja át a dinamikus szolgáltató által adott DNS nevet.

2.2.2, : Veszel magadnak egy domain nevet és azt irányitod rá a "localhos"-os szerveredre (ezt a megvásárolt domain nevet adó szolgáltatónál kell kideriteni, hogy hogyan lehetséges és hogy van-e rá automatas megoldás).


Hát nagyjából ennyi.

Sok sikert. Üdv.

2018. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Cooper!


Próbálom értelmezni, mert egészen más területen dolgozom.

2018. aug. 23. 21:28
 5/7 anonim válasza:

Ha már van tárhelyed, ahova fel szeretnéd tölteni, és domained is van csatlakoztatva a tárhelyhez, akkor

ajánlom az All-in-One WP Migration nevű bővítményt. Nekem bevált a weboldal költöztetésénél.

Remélem tudtam segíteni! :)

2018. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Így lehet megoldani lépésről lépésre: [link]
2019. márc. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. márc. 15. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!