Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan válthatok szolgáltatót?

Hogyan válthatok szolgáltatót?

Figyelt kérdés
Több éve működik egy oldal amit én tartok karban egy bizonyos domain név alatt. Ha találtam egy jobb (nekem jobban tetsző) "honlapszerkesztőt" hogyan vihetem át a domain nevemet..(a réginél éppen most fog lejárni a szolgáltatás - tehát be kellene fizetni az éves díjat (domainregisztráció) de lehet domainátirányítást is kérni az kb a fele lenne...félek hogy a domainra valaki előjegyzett és én lecsúszok róla...amig megszerkesztem az újat...elnézést ha valakinak nagyonbugyuta a kérdése - és köszönöm előre is a segítőkész válaszokat!!!!

2018. aug. 23. 08:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Na álljunk meg egy csöppet, tehát, van egy weboldalad amihez tartozik egy fix regisztrátornál egy domain címed. Ebben az esetben nagyon egyszerű a dolgot, megújítod az éves díjat, majd a DNS rekordokat az új szolgáltatód által biztosított adatokra váltod.



VAGY



Ha egy webszolgáltatói cégen belül vásároltad a domaint, két megoldás áll rendelkezésedre.


1. Ha sokan használják az oldalt: Inkább újítsd meg, majd küld át a domain tulajdonosi jogokat egy másik szolgáltatónál lévő fiókodra. (Az-az regisztráld át)


2. Ha kevesen használják a honlapodat, jobban jársz (értsd: olcsóbb), ha megvárod, hogy lejárjon a domain címed, majd azt az új szolgáltatónál megvásárolod.


A kettes tétel esetében igen előfordulhat, hogy más regisztrálja be ugyan azt a domaint de ennek csekély az esélye. Nem gyakran szokott ilyen történni.

2019. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!