Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit ajánlott ahhoz tanulni ha...

Mit ajánlott ahhoz tanulni ha esetleg web designt, weblapot szeretnék majd készíteni?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon tudtam mitévő legyek a gimi után, mert komolyabban a lakberendezésen kívül semmi nem fogott meg. Viszont a webdesign készítés, weboldal készítés mindig érdekelt valahol, és most egészen megtetszett, bár nem 100% hogy erre mennék, ez még elég hirtelen ötlet volt. Nem tudom esetleg lányként lenne e hátrányom ezen a téren, az infoval egész jóban vagyok, feltalálom magamat, mikor régen blogoltam akkor sok html kódot alakítottam át hogy úgy nézzen ki a blogom ahogy akarom, viszonylag el is igazodtam benne, persze tudom hogy ez semmi a komoly munkához képest, csak gondoltam megemlítem:D Mivel még nem vagyok tájékozott ezen a téren, mert most pattant ki a fejemből, hogy mi lenne ha ezt csinálnám, ezért teszem fel ezt a kérdést. Ha már lakberendező valószínűleg nem leszek, mert nem egy biztos állás, akkor ez az, ami még érdekelne, mert az egyik lényeg, hogy lehessen kreatívkodni, alkotni, hogy megtervezhessem az egész weblap tematikáját, designját stb...

Most vagyok 11.es, az infot felvettem faktnak, (meg emelt angolt) mert a többi tantárgy hidegen hagy. Egyenlőre középfokú érettségire gondoltam, de ha erre mennék tovább mindenképpen kéne felső fokú? Illetve milyen helyeken lenne érdemes tovább tanulni? El tudnék ezzel helyezkedni? Kérlek írjatok le mindent amit ezzel kapcsolatban tudtok, és bocsi ha valami hülyeséget kérdeztem:'D

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! 18/L



2018. szept. 6. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Alkalmazott grafika
2018. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van grafikai érzéked, és szeretnél felsőoktatásban tanulni, akkor tervezőgrafika javallott (ezek a BSC képzések, ezeknek van MSC továbbképzésük):

* [link]

* [link]

* [link]

ez nem csak webdesignra, hanem más offline kiadványokhoz is használható.


Ha felnőttképzés érdekel arra ott az Országos Képzési Jegyzék 54 211 04-es számú Grafikus képzése:

* [link]

2018. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de bővebbek is jöhetnek:'D illetve még egy kérdés, hogy most leteszem angolból az érettségit emelten, és jövőre esetleg van szükségem rajz érettségire? Kell a művészettörténet? Mert ha nem muszáj, abból nem feltétlen tennék. Ebben az évben biztos nem tudom már faktnak felvenni az angol és info mellé.
2018. szept. 6. 18:30
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm a segítséget, ha bárki tud még bármit akár később, megköszönöm ha válaszol^^
2018. szept. 6. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Az alábbi topik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

#4-es hozzászólásában leírtam, hogy az érettségiből 4 tárgy kötelező:

* magyar nyelv és irodalom

* matematika

* történelem

* élő idegen nyelv vagy latin nyelv

és kell egy választható tárgy. Ez lehet az informatika is vagy a rajz ("Vizuális kultúra" / "Művészettörténet") is.

2018. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 köszi a választ, de én úgy értettem, hogy ehhez az irányhoz feltétlen kell e rajz érettségi is, vagy elég az info:D mert ha kell akkor max jövőre tudok faktra járni. Viszont nem vagyok oda a művtöriért, (bár azért jobban szeretem mint a simát) szóval ha nem muszáj kihagyom.
2018. szept. 6. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:

A felvételi követelmények:

* Eszterházy Károly Egyetem: [link]

* Moholy-Nagy Művészeti Egyetem: [link]

* Budapesti Metropolitan Egyetem: [link] - ez önköltséges!

2018. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek szerint kezdhetek gyűjteni ha erre szeretnék továbbmenni><
2018. szept. 7. 06:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a Budapesti Metropolitan Egyetemet célzod meg, akkor igen. De mint írtam, vannak további lehetőségek.
2018. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!