Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weblapon ami Cookikat/süti...

Egy weblapon ami Cookikat/sütiket használ kell Privacy policy és Cookie policy is, vagy elég az egyik?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válaszát kérem akik tényleg tudják és van tapasztalatuk.

És mi van akkor ha azt írom, hogy használok cookiekat, de igazából nem?

Mert nem tudom eldönteni, hogy most használok-e, mert csak a szerver használ, azért hogy csak normális böngészőből lehessen fellépni.



2018. szept. 15. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

PP az az alkalmazás használatának módja.

CP az, hogy sütiket tárolja a browser. De ezt megtudod nézni F12-vel, majd "Tároló" és lesz egy olyan, hogy "Sütik". Firefox alatt, de Chrome alatt is van ilyen.

2018. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


pl. Gyakori kérdések:


Sütik nevei:

_email

_gat_gtag_UA_909863_2

_ga

_gid

_id

_temppass

_cookieok

_fbrek


Ezekből 1. 4. 5. oldal bezárásig élnek, a többi késöbb is megmarad.

Mind HttpOnly false, azaz csak https protokollon engedi küldeni, azaz titkosított csatornán.

2018. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok ismét :)


Ofc. A sütiket tudod módosítani, mivel a böngésző tárolja és ez nálad van. Mivel nyers adat, ha nem titkosítják le szerver oldal mielőtt elküldik neked (majd oldják fel persze visszaküldés után).


Ha módosítod és a szerver megeszi, akkor betudod folyásrolni a szerver működését is. Wellcome hacking.


Fejlesztők nem nagyon ügyelnek erre (tisztelet a kivételnek), kivéve ha frameworköt használnak. Input adat kritikusabb.

Szóval

2018. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!