Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan találjam meg az első...

Hogyan találjam meg az első webprogramozói munkámat?

Figyelt kérdés

Még csak egy akkreditált képzést végeztem. Tanultam HTML-t Adobe Dreamweaver-rel meg grafika készítést és ennyi. Akkor nagyon ötlettelen voltam, hogy mit kezdjek vele, de azért küldözgettem az életrajzokat sok helyre. Még csak egytől jeleztek vissza, nem vettek fel, azt mondták többet kellene tudnom.


Nem tudom, hogy tegyem meggyőzőbbé az életrajzom vagy csináljak egy jól kinéző portfóliót, de mindig csak küldöm, várok és semmi.


Most egy újabb helyen tanulok webprogramozást, egy része ismétlés volt, de kezdek kicsit ráérezni, meg alig várom az újabb órákat. Sőt szerintem gyakorolgatom előre a javascript-et.


2018. okt. 19. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:

kezd úgy, hogy a dreamveavert kiveszed az önéletrajzodból, mert az azt tükrözi, hogy te nem is ismered igazán a HTML CSS, JS kombót, csak a dv megoldásait


HTML CSS JS mennyire megy?

de ezek még nagyon kevesek, ezzel max egy sima kis statikus oldalt tudsz megcsinálni, tehát a frontend részét inkább


PHP MySQL kellene a backend részhez (de vannak más opciók is esetleg)

2018. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az alap, hogy tudod a HTML, CSS és Javascript nyelveket kliensoldalon, a szerveroldalon meg a PHP-t (és/vagy Java-t, C#-ot, Python-t, nodeJS-t) meg adatbázis-kezelésként az SQL-t (és lehetőleg a legmodernebb formájában). És akkor még ott vannak a megfelelő függvénykönyvtárak (például jQuery), keretrendszerek (Vue.js, Angular, Laravel, Express, Django,...), satöbbi... És mindezeket eszközfüggetlenül tudnod kell - ha a cég teszem azt az ingyenes Netbeans-t használja, akkor neked ott kell megírnod nem fogják két szép szemedért megvenni (lewarezolni meg pláne nem) a drága Dreamweavert.


Szóval nem akarlak elkeseríteni, de eléggé nagy a tananyag:

[link]

2018. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És szerinted bele írtam a Dreamweaver-t? Hogy gondolhatsz rólam ilyet?
2018. okt. 19. 14:01
 4/10 anonim ***** válasza:

#3:

az a baj, hogy nagyon mást bele sem tudtál volna írni

CSS-t meg sem említetted itt, javascriptet is gyakorolgatod még

bootstrap, jquery...hasonló dolgokkal még gondolom, akkor kb nem is vagy, felszínesen találkoztál


kevés még a tudásod ahhoz, hogy el tudd adni, ezért kell tanulnod, fejlődnöd még!

2018. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Dreamweaver egy wysiwyg tool alapvetően és kezdőknek való.

HTML, CSS, Javascript az alap. Ha ez megvan stabilan, akkor SCSS, LESS vagy más CSS kiegészítő, jQuery, Vue.js, React.js, Angular.js vagy más elterjedt javascript framework (minél több, annál jobb). Ezekkel már esélyed lehet egy frontend pozira. Aztán PHP vagy más szerver oldali környezet, SQL és valamilyen keretrendszer (pl Laravel, Symphony, Yii, stb) ismerete, akkor már lehetsz backend vagy full-stack fejlesztő.


Röviden: amit te láttál az még a jéghegy csúcsa. Innen még nagyon sok tanulni való van, ha normális webfejlesztő melót szeretnél.

2018. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. De SQL-t is tanultam már, csak olyan 8 évvel ezelött, azóta nem is használtam, úgyhogy sokat felejtettem belöle.
2018. okt. 19. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyenlőre tanulj. Attól nem leszel jó fejlesztő mert elvégzed az iskolát. Folyamatosan kell képezni magad, figyelni a piac igényeit és ahhoz igazodni. Iskolában ráadásul nem tanítanak meg mindent.
2018. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat kell még tanulnod ifjú padavan!
2018. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
28 éves Padawan.
2018. okt. 28. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy az a mit tudsz semmit nem ér. Ez egy alap dolog egy jobb általános suliban megtanítják ezeket már. Meg évente több ezer embert dobálnak ki különböző okj-s gyorstalpalókról ugyanezzel a hasztalan tudással. De én még nem hallottam olyanról aki csak ebből a tudásból megélt volna. Vagy rá kell feküdni és autodidakta módon megtanulni csinálni pár oldalt akár magadnak is hogy legyen tapasztalat, és akkor el lehet kezdeni állást keresni, vagy keresni kell más megélhetési módot.
2018. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!