Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP szkript futtatása adatbázi...

PHP szkript futtatása adatbázisból hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne biztonságosan futtatni egy lekérdezést adatbázisból? Például ha van egy táblám, ami megjelenít tartalmakat. De én ezen a tartalmon belül szeretnék plusz táblából lekérdezni adatot és megjeleníteni, az hogyan lehetséges?
2018. nov. 8. 16:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
En sem igazan, latatlanban meg plane. Gyanitom hogy ez egy rdb tervezesi problema
2018. nov. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szóval a séma

SELECT * FROM table1 inner join table2 ON table1.field = table2.field

Nézd meg még: LEFT JOIN / RIGHT JOIN

Természtesen a feltételt szerveroldalon kell megoldani, mikor van szükség joinra. Nézz utánq még a triggerekhez

Néha hasznos tud lenni.

2018. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#10 Az, hogy valaki 100 éve kódol, még lehet szövegértelmezési problémája, illetve lehet, hogy rosszul csinálja.

Mint ahogy te sem. Inkább olvasd el a szabályzatot. Ugyanis válaszolni csak akkor értelmes, ha tudod a választ. Az, hogy neked nem világos, azt máshogy is kilehet fejteni.


#11/12 Köszi a választ. Értem, hogy miért használjuk a join-t. Azt nem tudom, hogy azaz extra táblának a megjelenítése, csak bizonyos esetekben történjen.

Pl. az egy (bár nem szép megoldás), hogy PHP-ban megnézem egy if-el, hogy megjelenítsem e (pl. $_get["id"] alapján, vagy ne.

2018. nov. 16. 18:39
 14/20 anonim ***** válasza:
De a logika nem az adatbázis dolga. Mi nem érthető ezen?
2018. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy nem az adatbázis dolga. De azt nem értem, hogy hogyan lehetne megoldani PHP-ban?

Tehát azon kívül, hogy if-el megnézem, hogy a kapott paraméter mondjuk 3, akkor betöltse-e a plusz információt. Tehát erre létezik-e ennél (pl. amit írtam if-esnél) jobb megoldás? Mondjuk egy JOIN-nal történő megvalósítás, stb.

2018. nov. 17. 16:10
 16/20 anonim ***** válasza:
Össze kell rakni a query-t egy steingbe a végén pedig lefuttatni. If-el láttam mindenhol, máshogy hogy oldanád meg? Gondold át emberi ésszel, hogy kéne ennek működni, majd építsd fel a programot úgy.
2018. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, erre voltam kíváncsi, hogy van-e az általam írt logikán kívül jobb megoldás.
2018. nov. 18. 14:06
 18/20 anonim ***** válasza:

Akad más megoldás, de az már jóval nehezebb.

Használhatod a 3 feltételes if-et ha nincs elseif, csak else.

(feltétel)?igaz_oldal:hamis_oldal);

example:


echo (isset($_GET['name']))?$_GET['name']:'adj meg egy nevet');

2018. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja, a lepontozás azért nagy nálam, mert sokszor inkább trollkodok. Természetesen nem tükrözi a tudásomat, ide valóban csak szórakozni járok. De ha értelmes kérdést látok, segítek is.
2018. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Illetve a hasznos, nem hasznos funkciót inkább like / dislike-nak nézik (sok analfabéta ...)
2018. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!