Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnék webfejlesztésből...

Bence5659 kérdése:

Hogyan tudnék webfejlesztésből zsebpénzt szerezni iskola mellett?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, részben iskolában, nagyrészt itthon tanítottam magam webfejlesztésre, MEVN (MongoDB, Express, VueJS, NODE) stackkel nagyjából kényelmesen tudok dolgozni, bár még nem tökéletesen.

Van-e erre mód, vagy érdemes-e próbálkozni, hogy iskola mellett ebből zsebpénzt vagy bármilyen bevételt szerezzek?

Mennyire legális, hogy odamegyek marika nénihez, hogy 10000Ft-ért csinálok neki egy weboldalt. Lehet-e ebből jogilag bajom?



2018. nov. 17. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Üüüüü nem tudom.


Vagy de :D


Mivel ez kereset lenne adoznod kéne utánna. Ha Mari néni nem jelent fel a NAV nál akkor nem kesz baj, de ha elmondja az ismerőseinek, hogy te vállalsz ilyet vagy a konkurencia (Akár rendes cég bagy aki szintén feketén csinálja) fülébe jut és ők nyomnak fel.


Szóval ez olyan, mint a feketemunka. Amég nem buksz le mindenkinek jó csak a konkurenciának nem.


Freelancer oldalakon próbálkozhatsz ( pl: [link] ), erről majd ír olyan aki jártasabb az ilyen oldalakkal és, hogy ott tevénykedkedik e a NAV stb.

2018. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Igen, pont emiatt kérdeztem, de akkor ezek szerint vagy megbízható ismerősi körből kell "ügyfelet" keressek, vagy a freelancer oldalak.

2018. nov. 17. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

freelancer oldalról is pont ugyan olyan eséllyel buksz le...

Viszont van egy csomó legális módja, és csak minimális adózással jár, mivel pl. még diák vagy...


Viszont ne ez legyen a célod, hogy egy 10 -ért "ribąnckodsz".

Nem is éri meg, ráfordítandó időt is beszámolva, kevesebbre jön ki óránként mint bármi más diák meló.

Ha vagy annyira gyakorlott esetleg cégeknek is dolgozhatsz, rendes összegért, és látni fogod min kell még fejlődnöd.

Vagy gondolhatsz előre, és elkezdhetsz tervezni saját üzletet, amiből később mire befejezed a sulit, már úgy is megtudsz belőle élni, hogy szinte semmit nem csinálsz. ;-)

Én fent írt tudással, inkább alkalmazás egyszerűbb játék fejlesztés irányába mennék helyedbe. Könnyedén össze lehet hozni, pár app -ot, amivel már lehet passzív jövedelemhez jutni.

És a tudásodat is bővíted az elkészítésükkel.

2018. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Válaszoló

Semmiképpen nem célom 10 ezerért dolgozni, példaként hoztam fel.

Az általad említett "appok és játékok" passzív haszon termelésénél, hogyan működik az adózás része? Itt felteszem nem web téren ajánlottad ezt, amit sajnos annyira nem preferálok, hogy önszorgalomból megtanuljak :S


A céges része sajnos nem tudom mennyire működőképes, ugyanis én maximum nyári szünet idején tudok cégnél gyakorlatot vállalni, úgy meg nem tudom, hogy van-e értelme, és vesznek-e úgy fel. A szabadúszó modell azért szimpatikus mert nem vagyok időhöz kötve, és suli után ha van időm akkor csinálom, ha nincs akkor max másnap tudnám folytatni.

2018. nov. 17. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok. Még várj ezzel pár évet.
2018. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké. Vágjunk alá a konkurenciának. Én vállalok ingyen kisebb oldalakat. Szeretem csinálni, meg így nincs miért felnyomni a másiknak. Csak hogy jól érezzék magukat :D
2018. nov. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Java vonal is játszik nálam.
2018. dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!