Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » WordPress tartalom megjeleníté...

WordPress tartalom megjelenítése adatbázisból?

Figyelt kérdés

Ismét elkezdtem barátkozni ezzel a tartalomkezelő rendszerrel. Meg is néztem pár videót, cikket, de legtöbb esetben azt láttam, hogy mindenki létrehozott x darab php fájlt a tartalomnak.

Én arra gondoltam, hogy kapott paraméter alapján tölteném be a tartalmat egy adatbázisból. Tehát lenne 1 darab page.php (benne a get_header() és get_footer() függvénnyekkel. Köztük lenne a php lekérdezés. Ebben az esetben, viszont a user a tartalmat nem tudja szerkeszteni az adminból.

Az lenne a kérdésem, hogy ti ezt hogyan szoktátok megoldani, hogy közben még SEO alapú is legyen?


2019. febr. 6. 16:21
 1/4 Argloss ***** válasza:

Alapból vannak oldalak, meg vannak bejegyzések. Az oldalakat használhatod fix tartalmaknak (pl.: kapcsolat, főolal), a bejegyzéseket meg a cikkeknek. A bejegyzéseket bonthatod különböző kategóriákra és az alapján is listázhatod őket.


Ha saját témát írsz, akkor itt olvasgass:

[link]


Erre például szükséged lesz az oldalak és bejegyzések lekérdezéséhez:

[link]

2019. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, nagyon hasznosak a linkek. Igazából, magát az eltérést nem értem.

Tehát, van az index.php, meg mondjuk a page.php. Ha az index.php-ben használom a the_post() függvényt, akkor az gondolom paraméter alapján tölti be az adatbázisból a tartalmat (még úgyis, hogy van egy htaccess, amiben van egy rewrite rule). Tegyük fel, hogy a WordPress admin felületén írok posztokat (amik az adott oldalaknak lennének a tartalmuk). Azt nem lehetne megoldani valahogy, hogy az index.php-be töltse be a posztokat, amit az adminban írtam (ebben az esetben nem lenne szükség több .php page-re)? Tehát, hogy minden poszt, egy külön oldal tartalma legyen.

2019. febr. 22. 12:42
 3/4 A kérdező kommentje:
*poszt alatt bejegyzésre/admin felületen írt tartalomra gondolok.
2019. febr. 22. 12:43
 4/4 Argloss ***** válasza:

Ha átolvastad volna a linkeket akkor értenéd. :)


Lényegében az oldal is egy bejegyzés, csak más a típusa, másképpen használod. (játék a kisautó, lego és a puzzle is, csak éppen máshogy játszol velük)


[link]

Ahogy láthatod az ábrán, a kiindulópont az index.php, de lehetőség van különböző paraméterek esetén más megjelenítést alkalmazni. (Teszem azt a főoldal más, mint egy sima oldal, vagy egy bejegyzés, bejegyzés kategória)


Amikor betöltöd a valami.com-ot, akkor ugye nincsen paraméter, szóval minden posztot kilistáz az adabázisból a lekérdezésért felelős függvény.


Ha betöltöd a valami.com/csiga linket, akkor erre a paraméterre szűkít és csak az ehhez tartozó adatokat rakja ki az oldalra. Ez lehet bejegyzés is meg oldal is. Ha nincsen page.php, vagy single.php, akkor az index.php alapján lesz a megjelenítés.

Szóval nem kell oldalanként, vagy bejegyzésenként .php fájlt létrehozni, viszont típusonként célszerű lehet.

Sőt, azt is megteheted, hogy csinálsz egy csiga kategóriát, ami az összes csigáról szóló bejegyzést kilistázza.


MmmMMmm...

Alapból a szerver a valami.com/csiga kérésre egy mappát akarna betölteni. A .htacces fájlban lévő rewrite rule segítségével érhető el az, hogy mappa helyett paraméterként kezelje a csiga értéket. (alapból ugye ilyenek a linkek: valami.com/?p=1)


Erősen javaslom, hogy nézd meg az alap témákat, hogy hogyan működnek.

2019. márc. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!