Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kezdjek el PHP-t...

Hogyan kezdjek el PHP-t tanulni? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Van egy kis programozási tapasztalatom, főleg JAVA területről. Nem gond ha az elejéről indul a kurzus, mert már picit rozsdásak az ismereteim, de azért tudom hogy mi az hogy változó, ciklus, osztály, objektum. Jó lenne viszont átismételni ezt.

Egy webalkalmazást szeretnék fejleszteni.

A HTML-t és a CSS-t megoldom, de a PHP egy katyvasznak tűnik.

Hol kezdjem?

Udemy-s kurzusokkal kapcsolatos ötleteket szeretnék kérni, mint segítség, hogy merre induljak. Van tapasztalatom MySQL-lel is, de elég keveset foglalkoztam vele (15-20 óra). Szeretnék többet tudni az MVC-ről is, nem sikerült megértenem.

Mindenképpen PHP-vel akarok elindulni mint backend.



2019. febr. 24. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Régi könyv, de a php 24 óra alatt teljesen jó lenne neked, mivel sok helyen letölthető, nagy részét meg úgyia csak átlapoznád. Elvileg benne van a fejlesztőkörnyert felrakása is, de ha mégsem, intermatrix.hu, vagy wamp windowst. A php mysql függvényei helyett a mysqli vagy a pdo függvényeit használd!
2019. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2019. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A w3schoolst sajnos nem tudom használni.

Nem látom értelmét az oldalnak, tudom hogy hasznos, de onnan valahogy nem jön át a tudás hatékonyan.

2019. febr. 24. 22:54
 4/10 Drone007 ***** válasza:

Javaslom a komplett kurzust:

[link]

MVC-hez:

[link]


Sok sikert!

2019. febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pedig a w3schools-nál érthetőbben nem lehet elmagyarázni a nyelvet:

[link]


Egyszerűen fogd és olvasd át menüpontról-menüpontra haladva, szépen fokozatosan vezet be mindent. A MySQL-t és az MVC-t pedig hanyagold az elején, majd ha odáig eljutsz, akkor jöhet az is.

2019. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
php.net + google
2019. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy nem értem ezeket a kérdéseket olyanoktól, akik már ismernek valamilyen nyelvet. Ha Javában nem tudsz valamit akkor megnézed a hivatalos doksit vagy googlezol egy kövéret és jó eséllyel egy jótét lélek már megírta a megoldást pl stackoverflowon.
2019. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó te kajak agyhalott vagy...
2019. márc. 2. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Webfejlesztőként van némi rálátásom a dolgokra, de nyilván én vagyok az agyhalott, szemben veled, aki ennyire életképtelen.
2019. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Bár a "kajak"-ból ítélve lehetsz vagy 16, szóval valószínűleg én becsültem túl ezt a "van egy kis programozási tapasztalatom" szöveget.
2019. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!