Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Számít hogy milyen sorrendben...

Számít hogy milyen sorrendben írom a media query-ket?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem pontosan, de mintha a tanárom azt mondta volna, hogy a legnagyobb pixeltől a legkisebbik kell rendezni őket.

De máshol meg pont az ellenkezőjét olvasom, viszont nekem úgy nem akar működni.


Most van ahol össze-vissza van, van ahol legnagyobbtól a legkisebbig írtam, és mindenhogy működik jó.


Szóval jó ha így csinálom?


@media only screen and (max-width: 1000px) {

.blabla{

}

}


@media only screen and (max-width: 700px) {

.blablaa{

}

}


Szóval legnagyobbtól lefelé.



2019. ápr. 25. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami kesobb van CSSben az felulirhatja a felette levot, ha ugyan arra az elemre igaz.


A pelda kododdal 500 pixeles widthnel mi dketto igaz, ezert a kesobbi fog ervenyesulni. Igy a jo, vagy megadsz max-widthet is naluk es akkor mar nem lehet mindketto igaz.

2019. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Css-ben a későbbi mindig felülírja az elsőt. Szóval a legnagyobbtól kell a legkisebbig. Mert pl 40 px-re igaz a max-width 50, 100, 2000 is. Szóval ha ebben a sorrendben lennének, akkor a 2000-es media query-ben leírtak lennének érvényesek.
2019. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor így már érthető, köszi a válaszokat, mentek a pacsik:)


Több angol oldalon nézegettem, de mindenhol az ellenkezőjét írták, szóval kicsit megkavarodtam benne. De így már okés.

2019. ápr. 25. 20:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor kell fordítva írni (kisebbtől nagyobbig) ha min-widthet adsz meg, és mobile first szemlélettel készíted az oldalt.


Tehát először mobilra készíted el, és abból kiindulva egyre nagyobb felbontásokra optimalizálod, így már nem baj, sőt még hasznos is, hogy érvényes a felette lévő és csak amit kell felülírsz. Jelenleg ez a divat / bevett szokás, csak nem jutott eszembe említeni.

2019. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!