Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Érdemes még PHP + MySql el...

Érdemes még PHP + MySql el weblapot készíteni?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés volt, nem nagyon tudom most miben érdemes weblapot fejleszteni. Csak PHP-t és MySql-t ismerem, de azért kipróbálnék mást is.

(Biztosan függ attól mit akarok.)



2019. júl. 4. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vannak más szerveroldali nyelvek is, de ha ezt ismered akkor nem érdemes csak ezért váltani.

Pár dolog van ami PHP -val nehézkes, ezért nem azt szokták alkalmazni rá, ilyen pl. WebSocket.

2019. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

igen érdemes, főleg ha átállsz PHP 7+-ra és választasz egy megfelelő keretrendszert is ami megkönnyíti a dolgodat


ha váltani szeretnél, akkor jó alternatíva a node.js például

2019. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egy fontos funkciója lenne a weboldalamnak, hogy a felhasználó feltölt egy forrásfájlt (mondjuk C nyelven), akkor azt egy fordító egy szerveren lefordítsa és visszaküldje a választ a felhasználónak.
2019. júl. 4. 18:41
 4/18 anonim ***** válasza:
mit értesz "válasz" alatt? a lefordított állományt, vagy a kód kimenetét?
2019. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A kód kimenetét.

Pl.: Azt a feladatot kérem, a felhasználótól, hogy írassa ki a "Hello World"!


Beküldi a kódot.

Ha jó akkor írja küldje vissza hogy jó megoldás, ha rossz akkor a fordító által kiírt hibákat.

2019. júl. 4. 18:48
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

#3

Értem is meg nem is.


Értem, amit akarsz, exec() vagy shell_exec() -el kérheted az OS-t, hogy futtasson le valamit, jelen esetben a fordítót.


Nem értem miért írtad, mert ennek semmi köze a nyelvekhez, ez teljesen alap elvárás, hogy indíthass külső programot velük.

2019. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ezen a téren kezdő vagyok még nem csináltam ilyet. Nem tudtam, hogy lehet külső programot futtatni ilyen egyszerűen.

Ez esetben webtárhely bérlés is elég vagy VPS re is szükségem van?

2019. júl. 4. 19:06
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, akkor PHP mellett maradok.
2019. júl. 4. 19:06
 9/18 anonim ***** válasza:

Webtárhelyen 100%, hogy le lesz tiltva az exec() parancs, és semmilyen módon nem tudsz programokat futtatni rajta.


VPS kell.

2019. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :)
2019. júl. 4. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!