Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen házi készítésű dolgokat...

Milyen házi készítésű dolgokat használtok amik beváltak? Írhattok receptet is minden érdekel.

Figyelt kérdés

Én dezodort

Ajakápolót

Mosószert használok nektek milyen receptjeitek vannak?

Célom a környezetvédelem.



2019. aug. 9. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy csinálod ezeket? Mitől környezetbarátabbak a saját cuccaid, mint a bolti?
2019. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

-Testvaj

°Kókuszolaj

°Kakaóvaj

°Méhviasz

-Vízgőz felett öszeolvasztom-

-Hűtőben tárolom, szobahőmérsékleten könnyen megolvad-


-Testpermet

°Desztillált víz és illóolaj tetszőleges arányban


-Hidratálókrém

°Aloe Vera gél összekeverve egy kevés kakaóvajjal

2019. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Mosáshoz mosógélt használtam majd' egy évig. A recept az alábbi: 100g reszelt háziszappanhoz adj 1l vizet, olvaszd fel benne, hagyd kihűlni, majd dolgozd el botmixerrel, töltsd üvegekbe. Én régi öblítős flakonban tartottam, 1-2 kupakkal adtam a mosáshoz szennyezettségtől függően. Fehérekhez ment/megy mosószóda, öblítős tartályba egy kis ecet v citromsav +víz. Hiányzott az illat, így most az Easy Fresh mosógéljét használjuk. Környezetbarát, Mo-n készül, visszaveszik és újratöltik a flakonját. De a kotyvalékkal szoktam felmosni pl, szóval készítem, használom még mindig.

Sampont is lényegében én csinálom. Világos rozsliszt+víz, tojás, szódabikarbóna. Önmagukban vagy keverve, illóolajokkal megspékelve problémától függően. Nekem pl nagyon korpás volt a bolti samponoktól a hajam, pár csepp rozmaring illó a samponba és néhány mosás után elmúlt. De legtöbbször csak vízzel mosom.

Almaecetet szeretnék majd készíteni.

Arcápolásra mandulaolajat, testre, hajra kókuszolajat használunk. Kotyvasztottam a tökéletes állag eléréséért, de mostanában nincs rá időm. Most van egy tégely natúr meg egy tégely levendulás kókuszolajam, abban szárított levendulavirág és pár csepp levendulaolaj van.

Esetleg fürdőbombát is lehet készíteni, lukreciakencei oldalon van pár recept. Olvasd el a hozzászólásokat, nem mind jó. Én olyat csináltam amit nem kell vízzel lespriccelni, hanem az olajaktól, vajaktól áll össze. Bon-bon formába nyomkodtam, ment a fagyóba 15 percre és használható is.

Csináltam körömvirágkenőcsöt is. Valamilyen hidegen sajtolt olajba (pl oliva) áztass körömvirág szirmokat kb 3 hónapig. Szűrd le, adj hozzá annyi méhviaszt, hogy megfelelő állagot kapj.

Ó, és a kedvenc majdnem kimaradt! Általános tisztítószer. Ablakra, csempére, csaptelepekre, polcokra, tulajdonképpen mindenre ezt használom. Egy spricnis üvegbe: 1 rész gyógyszertári alkohol (vagy vodka), 1 rész fehér ecet, 2 rész víz. 15-30 csepp illóolaj ízlés szerint. Ez nálam általában 10-10-10 csepp teafa-citrom-narancs. Ha ragyogó ablakokat akarsz tegyél bele fél tk kukorica vagy burgonyakeményítőt meg kevesebb illót, vagy egyáltalán ne ha bírja az orrod. ;) Használat előtt mindig rázd fel. Először homályosnak fog tűnni így az üveg (a keményítőtől), csak át kell finoman dörzsölni száradás után egy puha tiszta pamutronggyal.


Na most látom a kategóriát, bocsi hogy kicsit off, de ha már ennyit írtam akkor nem törlöm ki ☺

2019. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kipróbálok majd párat belőle.
2019. aug. 12. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
aloe vera növényt tenyésztek. iszonyú gyorsan szaporodnak nálam. arckrém és kézkrém helyett tökéletes pl. sérülésekre is, sebek, hegek, friss tetoválásra is használtam már(elittam a bepanthenre való pénzem)... ajánlom, vegyél egy növénykét te is.
2019. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már van aloém köszi nem is egy!😀
2019. szept. 1. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!