Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen létezik? Mással is...

Ilyen létezik? Mással is megtörtént?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: világ életemben göndör berzes hajam volt, életem első 20 évebe került mire megtanultam ápolni, beszáritani, embernek ki nézni vele. Miután ez megtörtént, nőtt mint a gomba 3 év alatt kivasalva derékig ért, pedig előtte mindig visszatört, és ezert szinte mindig csak vállig ért. Az elmúlt egy évben eltűntek a tartós loknik, a frizura összesesett, az extra tartós hajhab ellenére is, kócos bogja haj hatását keltve. Azt azért megjegyzem hogy iszonyatosan puhává varázsolodott az elmúlt években. Szóval mivel nem állt sehogy, és folytonos hajvasalás nálam kizárt, és már nagyon utban volt, meleg volt, szállt, tapadt, kócolódott stb, levágattam. Azt hittem hajmosás után újra bodrikutya leszek, és menő göndör bob hajam lesz. Nos így is volt, kb 2 óráig miután szokás szerint diffúzorral beszáritottam. Aztán puff kidobta a loknikat, és még a madárfészek efektus is elmaradt. Egyszerűen se hullám, se semmi, szinte mintha ki lenne vasalva. Hátul 8-10 centisre lett felnyírva, itt maradtak kancsal hullámok, de ennyi. Dúsnak dús, és rengeteg mint mindig,de ezen kívül mintha ki lenne cserélve. Vékonyszálú, termeszetes fekete hajról van szó. Miért történhetett ez? És lehet újra igazi göndör hajam vagy inkább engedjem el a dolgot? :)

#haj #vágás #göndörből egyenes
2019. aug. 15. 01:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hormonok hatására ez változhat... 5 éve még be tudtam göndöríteni tartósabbra a hajam diffúzorral, már nem...
2019. aug. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat változott. Loknis volt, aztán szögegyenes, aztán olyan semmilyen, se nem teljesen egyenes, de nem is szép, szabályos lokni. Ami állandó, hogy nagyon sok hajam van.
2019. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett felnyírva

?

2019. aug. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor nem feltétlenül egyedi a jelenség.

Azért lett felnyirva, mert régen is hasonlóképp volt levágva, ès mert egyszerüen így tetszik :)

2019. aug. 15. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A hajad pár éves ciklusokban “vedlik”. Ezalatt megváltozhat a textúrája, göndörsége ciklikusan. Bár az is előfordul hogy véglegesen. Én nagyon picit hullámos hajú voltam 16 éves koromig, aztán egyszer csak elkezdett göndörödni, bár ha normálisan beszárítom úgy marad egy- két napig. Szulfátmentes sampont használsz?
2019. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen igen a hajváltás ismerős jelenség egy időben borzasztóan hullott, akkor még csak a vállam alá ért. Argánolajos keratinos elsev sampont használok többnyire (a fekete rózsaszín dobozos) de pár hónapja apecilin sampont is, mert mesékelni szerettem volna az atlagos hajhullast, amellé pedig egy olcsób balea-s argánolajos sampont előmosásként. Probaltam ezeket a mindenmentes samponokat, de borzasztó volt tőlük a hajam. Amit viszont nem váltottam le 2 éve az a fekete tegelyes gliskur hajpakolás, attól ilyen puha a hajam. Gondolom ezek tele vannak mindennel, de ezek váltak be.
2019. aug. 15. 12:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Huh, csak kiderült mi volt a probléma. Az apecilin és a balea sampon. Sima vizzel mostam meg a hajam, (mivel tegnap este mostam) hajpakolas, hajhab, szárítás diffuzorral, és pikk pakk kész az ismerős loknik. Holnap megyek és veszek elsevet, azzal soha nem volt hasonlo problémám. Remélem most sem. A tincsek rugalmasak, és van tartasuk. Holnap estig minimum h tatrania kéne. Úgyhogy innentől várok.
2019. aug. 15. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!